Zavřít reklamu

Netflix chce poskytnout fanouškům svých filmů a seriálů tematické pokrmy a zboží i další zážitky, jako třeba překážkovou dráhu inspirovanou Hrou na oliheň. Po celých Spojených státech plánuje otevřít prodejní místa, kde to bude možné zažít. Půjde o takový malý filmový Disneyland, tedy Netflixland.

Viceprezident společnosti Netflix pro spotřebitelské produkty Josh Simom řekl agentuře Bloomberg, že tyto obchody se budou jmenovat „Netflix House“, přičemž se očekává, že první dva budou v USA otevřeny v roce 2025. Do budoucna je však záměrem streamovacího giganta rozšířit své prodejny po celém světě. To je poměrně významný počin společnosti, která v poslední době zaznamenává nevýrazný růst tržeb.

Netflix v průběhu let uspořádal několik akcí, jakými byly například seriálem Královna Šarlota: Příběh Bridgertonových inspirovaná The Queen’s Ball: A Bridgerton Experience, jež putovala po deseti městech v USA a Kanadě a poskytla pohlcující zážitek z populárního dobového dramatu z produkce Shondaland. „Viděli jsme, jak moc rádi se fanoušci ponořují do světa našich filmů a seriálů. Hodně jsme přemýšleli o tom, jak to posunout na další úroveň,“ sdělil Simon.

Netflix House nabídne vstupenky na akce založené na populárních seriálech, ale také rychlé občerstvení nebo špičkové restaurace. Společnost stále ještě zjišťuje potenciál konkrétních lokalit, dá se však očekávat, že se objeví nejprve ve velkých městech USA.

Dnes nejčtenější

.