Zavřít reklamu

Google minulý měsíc slíbil, že jeho aplikace Zprávy ve verzi pro Wear OS a tedy i hodinky Galaxy Watch přinese možnost odesílat a poslouchat hlasové zprávy. Jak slíbil, tak nyní americký technologický gigant svůj závazek také plní.

Jak novinka funguje? Otevřete na svých hodinkách s Wear OS (Galaxy Watch4 a novější) ve Zprávách konverzaci a klepněte na ikonu mikrofonu lemovanou emotikony a klávesnicí. Dříve zde byla jen možnost zadávat „Hlas do textu“, nyní však do menu přibyla nová možnost „Hlasová zpráva“. Ta používá novou ikonu tvaru vlny, kterou by měly používat také Zprávy ve verzi pro telefon, až jejich rozhraní pro nahrávání zpráv dostane změnu designu, jak koncem srpna zjistil web 9to5Google.

Nahrávání začne okamžitě, přičemž probíhá pomocí uživatelského rozhraní ve tvaru kruhu. Limit záznamu je 59 sekund, s možností zastavení a odeslání. Podle všeho zde není možnost upravit hlasitost. Nová funkce následuje aplikaci WhatsApp, která podobnou funkci nabízí od svého spuštění.

Web dodává, že novinka je v tuto chvíli dostupná v betaverzi Zpráv pro Wear OS (20231010_01_RC00). V následujících dnech a týdnech by se měla rozšířit ke všem uživatelům.

Zprávy Google v Google Play

Dnes nejčtenější

.