Zavřít reklamu

Samsung se v oblasti spánku a jeho měření za pomoci Galaxy Watch skutečně snaží, ale není jediný. Lídrem v tomto nejsou ani Apple Watch, ale jiná americká společnost, kterou je Garmin. Pokud je budete nosit nejen ve dne ale i v noci, dají vám komplexní pohled na váš fyzický stav, ze kterého můžete dále vycházet zejména s ohledem na tréninkovou zátěž. 

Hodinky při spaní vadí. To je holý fakt, se kterým asi málo kdo co svede. To nepohodlí, než si na ně zvyknete, je ale poměrně rychle vykoupeno tím, co vám hodinky o vašem spánku řeknou. Pokud se tedy bavíme o obecné produkci Garminu, jedná se o následující metriky.

  • Skóre spánku – Jde o to základní, co se dozvíte, tedy jak dlouho jste spali, v jakých fázích a jak kvalitní spánek byl, což vám řekne jedno jasné číslo. 
  • Body Battery – Přes den se vybíjí, a to v závislosti na vašich aktivitách. Spánkem se naopak dobíjí. Nízké číslo znamená málo energie, vysoké zase její ideální hodnotu. 
  • Stav VST – VST je zkratka pro variabilitu srdečního tepu, která je přímo souvislá se stresem. Při vyšších hodnotách probíhá lepší regenerace. 
  • Klidová tepová frekvence – Běžně se pohybuje mezi 60 a 90 tepy za sekundu, v závislosti na ní hodinky automaticky lépe určí, kdy jdete vlastně spát (u novějších modelů i kdy si jen zdřímnete). 
  • SpO2 – Saturace kyslíku v krvi by měla být v hodnotě 95 až 99 % a měří se v noci (tělo musí být v klidu). Určuje, kolik kyslíku je navázáno na hemoglobin v krvi. Nižší hodnota může prozradit srdeční vady. 
  • Stav tréninku – Zde zjistíte, jestli je váš trénink dostatečný, aby vedl k vašemu zlepšování se. 
  • Doba regenerace – Po každé aktivitě zjistíte, jak dlouho byste měli odpočívat, abyste nabrali své vydané síly zpět. Právě spánek regeneraci pomáhá nejvíce. 

Hodinky Garmin koupíte zde

Dnes nejčtenější

.