Zavřít reklamu

Uživatelé opět narážejí na potíže s Android Auto. Tentokrát jde o chybu, která se hlásí jako „error 14“. Zatím ji však zaznamenali pouze majitelé vozů BMW. Chyba označuje situaci, kdy software vozu neprošel bezpečnostní kontrolou Android Auto, což znamená, že software infotainmentu vozu není ověřen z hlediska bezpečnosti, díky čemuž na něm Android Auto vlastně ani nelze spustit.

Za zmínku stojí, že se podle všeho problém vyskytuje v nových vozech BMW. Některé zprávy hovoří o tom, že se chybové hlášení objevilo po instalaci jazykového balíčku do infotainmentu, zatímco předtím fungoval správně.

Ve snaze zbavit se problému kontaktovali někteří majitelé vozů také prodejce, od nichž požadovali vysvětlení této záležitosti. Odpovědí jim bylo, že jeho odstranění může nějakou dobu trvat, pročež lze očekávat, že se ho řidiči hned tak nedočkají.

Aktuálně vše nasvědčuje tomu, že výrobce vozů o chybě ví a pracuje na jejím vyřešení, doposud však nebyl úspěšný. Jednou z doporučovaných cest k možnému odstranění potíží je změnit časové pásmo jednotky infotainmentu, zatímco společnost Google doporučuje zkontrolovat správné nastavení data a času podle časového pásma a poté aktualizovat služby Google Play v mobilním telefonu.

Narážíte-li i na další problémy, lze se pokusit o aktualizaci na nejnovější verzi Android Auto 10.6, která může přinést řešení nebo vyzkoušet klasické postupy, jako je přeinstalování aplikace nebo vymazání její mezipaměti. Pokud nic z toho nepovede k pozitivnímu výsledku, zbývá se s hlášením obrátit na fórum Android Auto.

Android Auto v Google Play

Dnes nejčtenější

.