Zavřít reklamu

Internet změnil způsob, jak lidé žijí své každodenní životy. Lidé tráví hodně času online a na svých telefonech a používají internet k činnostem, které by před několika lety vyžadovaly, aby fyzicky vyšli z domu. V dnešním on-line světě jsou hlavními obavami bezpečnost a ochrana soukromí, a tak společnosti stále přicházejí s novými nápady, jak zajistit co nejbezpečnější přístup k vašim datům a ochranu proti podvodům.

Jednou z metod, která snižuje šanci na podvod, je jednorázové heslo (One-time password – OTP). Jde v podstatě o kód, který funguje jako další vrstva ochrany, protože OTP hesla se obvykle zasílají jako SMS zprávy nebo na e-mailový účet, ke kterému máte přístup pouze vy a je třeba je zadat pro závěrečnou kontrolu ověření.

OTP hesla jsou vhodná pouze pro jednorázové použití a obvykle zůstávají v platnosti několik minut. Jakmile je kód nebo heslo použito, SMS nebo e-mail, přes který přišel/přišlo, neplní žádný účel, a pokud nemáte ve zvyku mazat každou nedůležitou „esemesku“ nebo e-mail hned po přečtení, mohou se jednorázová hesla nahromadit a zaneřádit vaši doručenou poštu.

Věděli jste ale, že tyto OTP zprávy můžete nechat automaticky mazat, místo abyste je na svém telefonu Galaxy ručně odstraňovali? Alespoň tedy, pokud používáte aplikaci Zprávy od Googlu.

Funkci automatického mazání OTP zpráv ve Zprávách zapnete takto:

  • Otevřete Zprávy.
  • Vpravo nahoře klepněte na svůj profilový obrázek.
  • Vyberte možnost Nastavení aplikace Zprávy.
  • Klepněte na možnost Organizace zpráv.
  • Zapněte přepínač Automaticky mazat OTP zprávy po 24 hodinách.

Dnes nejčtenější

.