Zavřít reklamu

Amazon Photos

Služba Amazon Photos sice nabízí i základní bezplatnou variantu, opravdový užitek z ní ale budete mít až teprve s Prime členstvím. Členové získají neomezený počet nahraných fotografií v originální kvalitě a bezplatný limit 5 GB pro videa (pokud je pro vás zálohování videí důležité, můžete si vždy dokoupit další). Amazon Photos také nabízí funkci s názvem rodinný trezor, kdy můžete své neomezené úložiště fotografií v originální kvalitě sdílet s pěti dalšími lidmi v rodině.

Stažení v Google Play

Microsoft One Drive

Společnost Microsoft již několik let prosazuje službu OneDrive, která se v dnešní válce cloudových úložišť stala poměrně konkurenceschopnou. Stejně jako Amazon Photos nabízí uživatelům zdarma 5 GB úložiště, což není mnoho. Ale podobně jako nabídka Amazonu je určena pro členy služby Prime, jsou předplatitelé služeb Microsoftu těmi, kdo skutečně využívají toho, co OneDrive nabízí. Předplatitelé služby Office 365 (mezi něž patří spousta firemních uživatelů a studentů) získají 1 TB úložiště, v nabídce je ale i nižší tarif. Aplikace OneDrive pro Android má funkci automatického zálohování fotoaparátu, kterou můžete využít. OneDrive vám označí fotografie, což vám pomůže při pozdějším vyhledávání.

Stažení v Google Play

Dropbox

Dropbox je jedním z nejoblíbenějších cloudových úložišť, a to z dobrého důvodu. Jedná se o robustní nabídku s velkolepou integrací třetích stran, která může sloužit jako skvělá alternativa ke službě Fotky Google. Většina uživatelů je této službě věrná, a pokud jste již předplatiteli služby Dropbox, máte skvělé řešení pro zálohování fotografií právě zde. V bezplatné verzi máte k dispozici 2GB úložného prostoru.

Stažení v Google Play

Flickr

Flickr dříve vlastnila společnost Yahoo, ale to už je dávno minulostí. Stále slouží jako skvělé řešení pro zálohování fotografií. Je určen především profesionálním a amatérským fotografům, ale to neznamená, že jej nemůžete využít. Bezplatní uživatelé získají 1 000 fotografií, poté se musíte zaregistrovat do služby Flickr Pro. Jelikož je Flickr zaměřen především na fotografování, nabízí skvělé nastavení soukromí a organizaci fotografií. Vytváření alb je hračka. Flickr sice postrádá všechny vymoženosti umělé inteligence, které najdete v aplikaci Fotky Google, ale celkově je to skvělá služba, která se neustále zlepšuje.

Stažení v Google Play

Synology Photos

Pokud jste se připojili k rodině zařízení NAS Synology, máte několik možností zálohování fotografií. Můžete použít aplikaci Cloud Station pro striktní zálohování, nebo můžete použít aplikaci Synology Photos. Novější přírůstek, který jde ruku v ruce s aplikací Synology Drive, je skvělou alternativou ke službě Google Fotky.

Stažení v Google Play

Dnes nejčtenější

.