Zavřít reklamu

Společnost Samsung představila řadu nových zařízení. Dnešní uvedení se týká variant spadajících do Fan Edition stávajících zařízení Samsungu, konkrétně Galaxy S23 FE, Galaxy Tab S9 FE, Galaxy Tab S9+ FE a Galaxy Buds FE, jež se začnou prodávat od tohoto týdne. Ne ale u nás.

Zdá se, že Samsung těmto produktům nevěnuje takovou pozornost, jakou by si možná zasloužily. Tuzemskému tisku společnost neposlala žádné podrobnosti, ani tomu zahraničnímu pak ne tolik, jako obvykle, a to včetně řádného data vydání produktů pro různé regiony. Samsung uvádí, že prodej Galaxy S23 FE začíná na některých trzích od zítřka, tedy 5. října a v dalších zemích bude zahájen v průběhu měsíce. Není však ani jasné, ve kterých zemí se telefon vlastně zítra objeví.

V USA, které jsou pro Samsung považovány za jeden z nejvýznamnějších trhů, bude Galaxy S23 FE k dispozici od 26. října, tedy téměř měsíc po svém oznámení, přičemž v tuto chvíli vše nasvědčuje tomu, že jsou americké webové stránky Samsungu zřejmě jediné, kde společnost telefon uvedla. V Indii ale měli novináři i klasické předběžné seznámení se s novinkami tak, jak to známe i my v případě klasické řady Galaxy S nebo skládaček Galaxy Z.

Na stránkách Samsungu v Koreji, dalších velkých asijských zemích a ani na žádném z velkých evropských trhů prozatím novinka ke spatření není, z čehož vyplývá zmíněná nejasnost, pro jaký region datum 5. října vlastně platí. V Austrálii bude údajně k dispozici od 12. října, i když jej Samsung Australia zatím neuvedl, takže momentálně můžeme pouze předpokládat, že Galaxy S23 FE půjde celosvětově do prodeje v náhodných termínech v průběhu tohoto měsíce.

Další informace o vydání Galaxy S23 FE budeme sledovat. Kontaktovali jsme i tuzemské zastoupení Samsungu a čekáme na odpověď. Jste-li nedočkaví, stojí za to nahlédnout na stránky Samsung.com, kde se informace o vydání v konkrétní zemi budou zpřesňovat. Produkt přitom nemusí být uveden přímo na domovské stránce, pročež v takovém případě je pak třeba se podívat na tu věnovanou chytrým telefonům skrze menu webu.

Dnes nejčtenější

.