Zavřít reklamu

Významná aktualizace Apple Music, která je v současné době v beta verzi, přidává nové widgety na domovskou obrazovku Androidu i další funkce z iOS 17. Zatímco widget „Právě hraje“ se prakticky nezměnil, „Nedávno přehrávano“ nyní místo mřížky s obaly zobrazují seznam, který obsahuje název a interpreta.

Dvěma novými widgety ze systému iOS 17 jsou „Doporučené“, jehož prostřednictvím si přehrajete nejoblíbenější skladby, novinky a další návrhy z Apple Music a „Hitparády“, které nabídnou nejpřehrávanější skladby žebříčků, můžete si tak pustit Top Charts podle místa nebo města dle výběru.

Tyto dva objekty na domovské obrazovce mohou využívat červené zvýraznění Apple Music nebo dynamickou barvu. V nástroji pro přizpůsobení widgetů to společnost Apple označuje jako „tapeta vašeho zařízení bude použita k nastavení barevného motivu pro widgety Apple Music“. Podpora této funkce patří mezi ty dlouho očekávané.

Volba Dynamická barva se aplikuje na vše a na základě jednotlivých widgetů ji samostatně vybrat nelze. Nastavení se objevuje také u widgetů Právě hraje a Nedávno přehráno, ale tyto v současné době používají jako pozadí rozmazané obaly alb.

Všechny čtyři widgety jsou k dispozici, jedná se však, jak bylo řečeno, o beta verzi, takže je třeba počítat s možným výskytem chyb a neobvyklým chováním. Mezi další funkce, na které se mohou uživatelé po vzoru iOS 17 s Apple Music 4.5 pro Android těšit, patří SharePlay v autě, které dovoluje všem pasažérům přehrávat a ovládat hudbu i ze zadního sedadla, dále Navrhované skladby v seznamech, umožňující rychlé rozšíření playlistů a Více k oblíbeným, jež zobrazí ve vaší knihovně oblíbené skladby, alba a seznamy.

Apple Music v Google Play

Dnes nejčtenější

.