Zavřít reklamu

Android Auto patří mezi nejpoužívanější nástroje zprostředkovávající spojení mezi telefonem a infotainmentem vozidla. Přes všechny užitečné funkce však vždy nefunguje zcela dokonale. V systému se totiž často objevují chyby a řidiči tak se potýkají s různými nepříjemnými problémy. Nyní hlásí nové potíže související s ovládáním hlasitosti.

Ty se projevují při poslechu hudby, kdy snaha o úpravu hlasitosti nefunguje adekvátně, načež se zobrazí chybová zpráva a upozornění, že zvuk byl zastaven a hlasitost nelze upravit. Ve skutečnosti však přehrávání pokračuje naplno.

Android Auto volume screen

Tento problém nahlásilo na oficiální stránce podpory Android Auto několik uživatelů s tím, že po zobrazení chybové zprávy ztratili kontrolu nad nastavením hlasitosti. Jejího snížení přitom lze v tuto chvíli docílit jen jediným způsobem, odpojením telefonu od systému Android Auto. Naštěstí nic nenasvědčuje tomu, že by se situace dotýkala nějak většího množství uživatelů. Na základě hlášení některých z nich se však nemusí omezovat na žádnou konkrétní verzi, pročež aktualizace aplikace na jinou, pravděpodobně nebude mít za následek odstranění problému.

Ve snaze najít řešení, se specialista komunity na uživatele obrací s žádostí o zpětnou vazbu v podobě informací jako je typ telefonu, verze aplikace Android Auto a další. Zaznamenané obtíže s největší pravděpodobností souvisí s centrálním ovládáním hlasitosti systému, protože se projevují stejným způsobem u každé zvukové aplikace.

Jiná situace může nastat při používání Map Google, kdy jejich hlášení koliduje se spuštěným zvukovým přehrávačem. Prozatím k tomu společnost Google neposkytla žádné vysvětlení, pročež nelze než doufat, že problém brzy a efektivně vyřeší.

Dnes nejčtenější

.