Zavřít reklamu

Aplikace na houby

Název této aplikace jistě výstižně hovoří sám za sebe. Aplikace na houby vám pomůže s identifikací hub na základě viditelných znaků, její součástí je ale také obsáhlý atlas nejběžnějších druhů hub a funkce pro optické rozpoznávání. I s tou nejlepší aplikací ale mějte na paměti, že byste vždy a za všech okolností měli sbírat pouze ty houby, které opravdu znáte.

Stažení v Google Play

Mushroomizer

Mushroomizer je další aplikace, která vám může při sběru hub pomoci. Mushroomizer využívá fotoaparát vašeho smartphonu k identifikaci nalezených hub, o kterých vám poskytne potřebné informace. Nabízí také údaje o „dvojnících“ jedlých hub a spoustu dalšího.

Stažení v Google Play

iNaturalist

Při výpravě za houbami možná nebudete chtít identifikovat jen vaše úlovky, ale také okolní faunu a flóru. S tím vám může skvěle pomoci aplikace iNaturalist, ve které můžete za pomoci komunity určit rostliny, hmyz nebo zvířata, na která narazíte po cestě.

Stažení v Google Play

Záchranka

Nikdo určitě nestojí o to, aby na svých houbařských výpravách nebo jiných akcí potřeboval pomoc integrovaného záchranného systému. Je ale vždy lepší být připraven, a proto by vám v mobilu neměla chybět aplikace Záchranka. Kromě efektivního přivolání pomoci na místo nabízí Záchranka také užitečné kontakty nebo třeba rady ohledně první pomoci.

Stažení v Google Play

Mapy.cz

Bojíte se, že byste v zápalu houbařského nadšení mohli zabloudit? Mapy.cz vám nejen pomohou najít cestu zpět domů, ale můžete si s jejich pomocí také naplánovat trasy, zjistit zajímavé informace, nebo třeba naplánovat zajímavé výlety po okolí.

Stažení v Google Play

Dnes nejčtenější

.