Zavřít reklamu

Často slýcháme, jak Samsung stále kopíruje funkce iPhonů, jak jeho One UI přejímá funkce iOS. Jenže není to jen Samsung, který se inspiruje u konkurence, protože to funguje i obráceně. Nyní Apple v iPhonech 15 s iOS 17 přináší funkci, která má chránit jejich baterii, kterou už ale Samsung nějakou tu dobu nabízí.

Všechny modely iPhonů 15 nabízejí nové nastavení stavu baterie, které má zabránit jejímu většímu nabití jak na 80 %. Toto nastavení je oddělené od již existující funkce Optimalizované nabíjení, které se učí, kdy iPhone a jak nabíjíte a podle toho do něho „tlačí“ potřebnou šťávu (tedy přes noc, kdy se poslední procenta dobijí těsně před tím, než vstanete).

Když nyní využijete novou funkci iPhonů 15, nestane se, že by se ty nabily více jak na 80 %. Důvod je zjevný, protože tento pevný limit zlepší životnost baterie tím, že zkrátí dobu, po kterou je maximálně nabita. Samsung to ale dávno ví, protože tuto funkci ve svém One UI již nějaký ten pátek nabízí, i když je jeho fixní hodnota stanovena na 85 %.

Jak chránit baterii Samsungu

  • Otevřete Nastavení.
  • Vyberte Péče o baterii a zařízení.
  • Klepněte na pole Baterie.
  • Sjeďte dolů a vyberte nabídku Další nastavení baterie.
  • Zde aktivujte přepínač u možnosti Chránit baterii.

Mějte na paměti, že tato funkce skutečně nikdy nepustí nabití přes určenou hodnotu. Je tedy dobré vědět o tom, že ji máte aktivovanou i proto, pokud vás čeká náročný den, dlouhé cestování nebo výlet. V takovém případě je možná vhodné ji vypnout a nabít své zařízení na maximální hodnotu.

Dnes nejčtenější

.