Zavřít reklamu

Minulý týden Apple představil řadu iPhone 15 a odpověď Samsungu na ni přijde podle všeho začátkem příštího roku v podobě řady Galaxy S24. Korejský obr však nemyslí jen na blízkou budoucnost, ale i na tu vzdálenější, neboť si již nyní nechal zaregistrovat značku Galaxy S25.

Samsung má sice ve zvyku přihlašovat ochranné známky a registrace názvů připravovaných smartphonů, v případě řady Galaxy S25 tak ale učinil mnohem dříve než v minulosti. Galaxy S25 však není jediným telefonem korejského giganta chystaným na rok 2025, jehož název si nechal zaregistrovat tak brzy, už dříve podnikl kroky k ochraně značky Galaxy Z Fold7, i když příští Z Fold, tedy Z Fold6, je ještě téměř rok daleko.

V případě registrace ochranné známky Galaxy S25 a jiných, jde vlastně jen o právní dokument, který nám o příští „vlajce“ společnosti neprozrazuje nic jiného než její název. Je každopádně více než pravděpodobné, že Galaxy S25 se bude jako minulé řady Galaxy S skládat ze tří modelů, tj. základního, „pluskového“ a Ultra, i když o tom se hojně spekulovalo v tom ohledu, že jej společnost ukončí.

O řadě Galaxy S25 toho v tuto chvíli nevíme prakticky nic, což je logické, když se jí podle všeho dočkáme až téměř za jeden a půl roku. Jedinou věcí, o které se již nějakou dobu spekuluje, je to, že řada bude disponovat „next-gen“ čipsetem Samsungu vyráběným 3nm procesem a „vysoce optimalizovaným“ pro zařízení Galaxy, který může a nemusí mít v názvu „Exynos“. Na rok 2025 chystá jasnou modernizaci čipsetu Tensor i Google v jeho Pixelech, které jsou ostatně na Exynosu založeny. Apple ale 3nm čip A17 Pro představil již nyní v iPhonech 15 Pro.

Řadu Galaxy S23 i s mnohými bonusy koupíte zde

Dnes nejčtenější

.