Zavřít reklamu

Google letos slaví 25. výročí. Je těžké tomu uvěřit, ale před čtvrt stoletím nic takového jako Google neexistovalo. Neexistovaly žádné telefony Pixel (ani Nexusy), ba ani Android či Gmail a pro navigaci jste museli použít online službu MapQuest. Někteří z vás možná ještě ani nebyli na světě.

Google při této příležitosti nedávno vydal dvě narozeninové tapety a nyní vydává šest nových se dvěma různými barevnými schématy. Figuruje v nich mimo jiné dinosaur z ikonické hříčky Googlu integrované do jeho webového prohlížeče Chrome, vyhledávací lišta nebo ikona dnes nejpopulárnější videoplatformy na světě YouTube.

Google byl konkrétně založen 4. září roku 1998 a začínal jako vyhledávací engine. Postupem času se vypracoval na jednoho z největších internetových a technologických gigantů, jehož tržní kapitalizace v současnosti činí přes 1,7 bilionu dolarů (asi 38,8 bil. Kč). Dnes bychom si život bez jeho softwaru a aplikací jako Android, Gmail, Mapy, Disk, Překladač nebo Fotky jen těžko dokázali představit. A jeho vyhledávač je stále jedním z nejoblíbenějších a Google jej stále vylepšuje.

Jeho nové narozeninové tapety si do svého telefonu můžete stáhnout z tohoto odkazu (stáhnout si je můžete i z galerie, zde jsou však komprimované).

Dnes nejčtenější

.