Zavřít reklamu

Podzim ve světě Androidu bude podle všeho docela rušný. Samozřejmě se těšíme na Android 14, i když vzhledem k jeho údajnému říjnovému uvedení budeme muset být ještě trochu trpěliví. Čekání však může zpříjemnit Android Auto a Automotive v našich vozidlech, jež v nadcházejících týdnech dostane řadu aktualizací.

Nejnovější oznámení Googlu se týká jak Android Auto, tak Android Automotive, takže ať už vaše zážitky na cestách pohání váš telefon nebo jsou integrovány přímo do vašeho vozu, brzy se dočkáte změn.

Copy_of_1._Hero_Asset_2096x1182

O dostupnosti aplikací Zoom a WebEx v autech technologický gigant z Mountain View poprvé informoval na konferenci I/O na začátku tohoto roku. Minulý týden znovu potvrdil blížící se spuštění, dnešní zpráva však do této záležitosti přináší reálnější vhled. Aplikace Zoom se začne v systému Android Auto zavádět ještě dnes a v následujících dnech se dostane ke všem uživatelům, zatímco WebEx bude spuštěn v beta verzi a v průběhu několika příštích týdnů bude dostupný v širším měřítku.

Copy_of_2._Android_Auto_-_commsapps

To ovšem nejsou jediné aplikace, které vás budou moci v autě provázet. Jednou z přibyvších je Vivaldi, jež byla dostupná ve vozech Renault a Polestar, ale v průběhu dneška ji najdete prostřednictvím Google Play v jakémkoli podporovaném vozidle.

Pro řidiče vozů vybavených systémem Automotive míří na displeje aplikace The Weather Channel a Amazon Prime Video. Zatímco The Weather Channel by měl sloužit zejména díky svým aktuálním upozorněním na bouřky jako vynikající alternativa k výchozí meteorologické službě Google, zábavu při čekání nebo stále častěji aktuálnímu dobíjení poskytne Prime Video.

Google zdůrazňuje, že všechny tři tyto aplikace jsou určeny pro dobu, kdy je vozidlo zaparkováno. Počasí The Weather Channel se v příštích týdnech rozšíří na všechna vozidla podporující Google Automotive, zatímco služba Prime Video je nyní k dispozici ve vozech Renault, Volvo a Polestar.

Také digitální klíče od auta se nadále stávají realitou, díky čemuž bude smartphone jedinou věcí, která zatíží kapsy řidičů. Paleta modelů automobilů výrobců, mezi něž patří například Hyundai, Genesis nebo Kia, se neustále rozrůstá. Zapotřebí je samozřejmě kompatibilní smartphone vybavený UWB, kde Google vyzdvihuje konkrétně Pixel 7 Pro a Galaxy S23+, ale za předpokladu podpory technologie i jakýmkoli jiným zařízením, jsme o krok blíže tomu, abychom mohli klíče nechat doma.

Dnes nejčtenější

.