Zavřít reklamu

Aplikace Gmail pro chytré telefony a tablety se systémem Android brzy získá velmi praktickou funkci, která je v její webové verzi k dispozici již několik let a uživatelům umožňuje vybrat více e-mailů zaškrtnutím volby „Vybrat“ na panelu nástrojů. Následně lze e-maily označit jako přečtené, přesunout je nebo odstranit. Tato možnost dosud bohužel v aplikaci Gmail pro Android není k dispozici. Její absence nutí lidi vybírat e-maily jeden po druhém ručně. To se však naštěstí s největší pravděpodobností brzy změní. V nejnovější beta verzi aplikace Gmail pro Android totiž byla zaznamenána možnost „Vybrat vše“.

Podle @AssembleDebug aplikace Gmail s číslem verze 2023.08.20.561750975 umožňuje lidem vybrat více e-mailů najednou. Nová funkce se po výběru zprávy zobrazí jako tlačítko „Vybrat vše“. Jakmile na něj klepnete, aplikace označí prvních padesát e-mailů. Chcete-li vybrat další, musíte se posunout dolů na konec výběru a postup „Vybrat vše“ zopakovat. V tuto chvíli není zcela jasné, proč se společnost Google rozhodla omezit selekci na pouhých padesát zpráv.

Po klepnutí na tlačítko „Vybrat vše“ se objeví volba „Zrušit výběr“, jež zprostředkuje anulování celého souboru vybraných zpráv najednou. Zde už naštěstí neexistuje žádný limit, pročež dojde ke zrušení, bez ohledu na to jaký počet e-mailů uživatel vybral. V současné době nejsou k dispozici žádné informace o tom, kdy se možnost výběru více e-mailů najednou objeví ve stabilní verzi. Doufáme však, že Google tuto funkci s ohledem na její užitečnost veřejnosti zpřístupní brzy.

Aktuálně vše hovoří pro skutečnost, že Google tentokrát funkci poskytne nejprve uživatelům Androidu, protože o podobném vylepšení Gmailu pro iOS nejsou žádné zprávy.

Gmail v Google Play

Dnes nejčtenější

.