Zavřít reklamu

Ať už pracujete na dálku denně, nebo jen několik dní v týdnu, vaše domácí kancelář je důležitým prostorem. Nejenže je to vyhrazený prostor, který vám umožní soustředit se a zvýšit produktivitu, ale je to také skvělý způsob, jak oddělit domácí život od práce.

Problémem je, že často obojí spojujeme (aniž bychom si to uvědomovali) tím, že vlastníme určité předměty, které do domácí kanceláře nepatří. Ty mohou často působit rušivě nebo snižovat produktivitu a kreativitu. Kromě toho určitě nechcete, aby se vaše domácí kancelář stala odkladištěm nepotřebného nepořádku nebo jakýchkoli náhodných předmětů. Pokud si tedy chcete vytvořit produktivnější a energií nabitý pracovní prostor, určitě se vyhněte těmto 7 věcem, které do domácí kanceláře nepatří.

Staré knihy a časopisy

Je snadné nechat nejrůznější časopisy nebo knihy hromadit na stole nebo na zásuvkách. Ty se však často mohou stát nepřehledným nepořádkem a trnem v oku. I když je naprosto v pořádku, když se během oběda ponoříte do dobré četby, vždy po dočtení vraťte čtení do poličky nebo stojanu na časopisy. Nejenže se tak zbavíte nepořádku, ale vaše domácí kancelář bude působit uklizeněji a prostorněji. Kromě toho se pravděpodobně stejně nedostanete ke čtení té hromady starých časopis, takže se jich buď zbavte, nebo je pečlivě ukliďte.

Kartonové krabice

Pokud máte přebytečné kartonové krabice od nejrůznějších objednávek z e-shopů, měli byste je také odstranit z domácí kanceláře. Ačkoli se může zdát, že je to ideální místo pro uložení balíků nebo krabic plných starých dokumentů, účtenek nebo sběratelských předmětů, jsou také „pastí“ pro oči a rozptylují pozornost.

Nevhodný nábytek

Pokud si chcete vytvořit dokonalou domácí kancelář, musíte investovat do správného nábytku. Nezapomeňte, že veškerý nábytek musí být úměrný velikosti místnosti, protože nechcete do malého prostoru vtěsnat obrovský stůl nebo kancelářskou židli. Dbejte na to, abyste si pořídili pohodlnou a praktickou kancelářskou židli, protože většinu dne budete trávit vsedě.  Udělejte si radost a ulevte vaší páteři i zraku s novým herním křeslem nebo židlí.

Herní konzole a příslušenství

Spousta z nás se práci i hraní věnuje na stejném místě. Minimálně v průběhu práce byste ale měli konzole, ovladače a další příslušenství uklidit na své místo. Ať už se jedná o konzoli nebo kapesní zařízení, budou působit jako rozptýlení, a ve chvílích stresu nebo přetížení vás mohou svádět ke hraní.

Dětské hračky

Pokud jste rodič pracující z domova, přítomnosti hraček a dalších předmětů vašich dětí se zkrátka nevyhnete. I tyto věci by ale ideálně měly mít své vlastní místo. Nejenže množství hraček může vytvořit nepřehledný nepořádek, ale také bude lákat vaše ratolesti k tomu, aby si přišly hrát do vaší pracovny, což je ve většině případů opravdu nežádoucí.

Dnes nejčtenější

.