Zavřít reklamu

Samsung v posledních několika letech výrazně zlepšil svou softwarovou podporu, starší zařízení však stejnou úroveň rozšířených aktualizací nezískala. A pro několik takových korejský obr nyní podporu ukončil.

Samsung konkrétně ukončil softwarovou podporu pro populární řadu Galaxy Note10, odolný smartphon Galaxy Xcover FieldPro a telefon nejnižší třídy Galaxy A10s. Řada Galaxy Note10 byla uvedena na scénu v roce 2019 s Androidem 9. Postupně se dostala až na Android 12, což byla její poslední velká systémová aktualizace.

Posledním updatem, který řada obdržela, byl bezpečnostní patch z letošního července, alespoň tedy v Evropě. V USA pro ni korejský gigant vydal ještě srpnovou záplatu. Nyní už však žádné nové patche dostávat nebude, jak potvrzuje aktualizovaný bezpečnostní bulletin Samsungu.

Na nové bezpečnostní aktualizace má však stále nárok „odlehčený“ Galaxy Note10 Lite. To proto, že přišel o téměř pět měsíců později než řada Galaxy Note10. Jeho posledním velkým systémovým updatem byl Android 13 (nejprve s nadstavbou One UI 5.0, později dostal aktualizaci s One UI 5.1).

Samsung kromě toho změnil frekvenci vydávání bezpečnostních aktualizací pro Galaxy Z Flip 5G a Galaxy M21. První zmíněný telefon přechází z měsíčního aktualizačního plánu na čtvrtletní a druhý ze čtvrtletního na půlroční.

Dnes nejčtenější

.