Zavřít reklamu

Google vydal novou aktualizaci Androidu Feature Drop. Ta na androidová zařízení přináší několik užitečných novinek v čele s vylepšeným widgetem At a Glance a měla by se na ně dostat v následujících týdnech a měsících.

V prvé řadě byl vylepšen widget Asistenta Google At a Glance, jenž nyní disponuje některými AI funkcemi, které jej přibližují tomu, jak funguje na smartphonech Pixel. Widget sice na androidových telefonech jiné značky než Pixel stále neposkytuje plnohodnotný zážitek, nicméně vám nyní poskytne pobídky, jako je čas odjezdu na letiště, aktuální informace o počasí a další.

Aktualizace dále přináší funkci Image Q&A, která nyní vyšla z uzavřené bety a která funguje v rámci aplikace Lookout. Funguje jednoduše – poskytněte aplikaci obrázek a ta vám jej pak může popsat. Poté můžete klást otázky týkající se obrázku a slyšet odpověď, a to v 11 nových jazycích (celkem je tak nyní podporováno 34 jazyků).

Další novinkou je to, že budete konečně moci importovat digitální jízdenky či průkazky do Peněženky Google prostřednictvím fotografií. To znamená, že všechny aplikace, které mají ve vašem telefonu pouze digitální jízdenku či průkazku, ale nebylo je možné do Peněženky importovat, nyní importovat lze. Google kromě toho zopakoval, že do aplikace Android Auto se dostanou videokonferenční hovory Zoom a Webex, takže se k nim budete moci připojit ze svého auta.

Poslední velká novinka se týká Fitbitu a aplikace Google Fit. Údaje o spánku nasbírané přes noc z vašeho fitness náramku Fitbit budete moci slyšet jako součást vaší rutiny „Dobré ráno“. Stačí jen říct „Hey Google, good morning“. Očekává se, že nová aktualizace bude na zařízení s Androidem postupně zaváděna v příštích týdnech či měsících.

Dnes nejčtenější

.