Zavřít reklamu

O tom, že Apple vyrobí chytrý displej, se šušká už několik let, zejména poté, co se vrhl na trh s chytrými domácnostmi díky HomePodu a HomePodu mini. Nyní se k tomu společnost díky režimu StandBy (v české lokalizaci Klidový režim) v operačním systému iOS 17 hodně přibližuje.

Co je to Klidový režim v iOS 17? V podstatě se jedná o režim uzamčené obrazovky, který promění iPhone v chytrý displej, když se nabíjí a umístěn do horizontální polohy. V Klidovém režimu můžete zobrazit například čas, kalendář, a dokonce i ovládací prvky přehrávání médií. Majitelé smartphonů s Androidem ale nemusí zoufat – za pomoci těchto aplikací můžete podobných funkcí využívat i vy.

StandBy Mode Pro

StandBy Mode Pro je jedním z nejlepších způsobů, jak přenést prostředí iOS 17 do telefonu se systémem Android. Vypadá skvěle a má spoustu funkcí, především možnost nočního režimu. V tomto režimu budou mít všechny texty a ikony na obrazovce červený odstín, díky kterému budou při zhasnutém světle velmi dobře viditelné. Červený odstín lze navíc upravit, pokud je pro vaše osobní preference příliš silný.

Stažení v Google Play

StandBy iOS

StandBy iOS nemá všechny pokročilé funkce StandBy Mode Pro, ale nabízí řadu možností přizpůsobení hodin. Ciferník hodin si můžete opravdu přizpůsobit podle sebe, což dokazují i ciferníky s fotografiemi, které si mohou vytáhnout obrázky z úložiště fotoaparátu. I přes absenci widgetů je zde stále několik kvalitních funkcí, které z této aplikace dělají dobrou volbu. Po 20 minutách nečinnosti automaticky ztlumí displej, což je skvělá zpráva pro případy použití na nočním stolku. Po odpojení nabíječky od telefonu se systémem Android se navíc aplikace StandBy iOS automaticky zavře.

Stažení v Google Play

StandBy Mode Always On Display

Pokud chcete používat pohotovostní režim, aniž byste museli telefon přepínat do vodorovné polohy, je pro vás aplikace Pohotovostní režim Always On Display ta pravá. Pokud vám vyhovuje tradiční orientace režimu StandBy, tato aplikace je pro vás připravena. Podporuje však také vertikální zobrazení režimu StandBy, což je něco, co zatím nenabízí ani společnost Apple. Mimo tuto jedinečnou možnost má tato aplikace režimu StandBy poměrně robustní nabídku funkcí. V tomto zobrazení můžete zobrazit čas, datum, oznámení a ovládat přehrávání hudby. StandBy Mode Always On Display jako takový je jedním z nejlepších způsobů, jak přenést zážitek z iOS 17 do Androidu, a v některých ohledech dokonce překonává originál.

Stažení v Google Play

StandBy Mode iOS 17

StandBy Mode iOS 17 je aplikace, která promění váš telefon se systémem Android v chytrý displej. Stahuje informace z online zdrojů dat, například informace o počasí z vaší aktuální polohy a nejnovější zprávy z celostátních zpravodajských serverů. Touto cestou se nevydává většina emulátorů režimu StandBy, ale nejvíce se podobá chytrým displejům, jako je Amazon Echo Show nebo Google Nest Hub. Mimo tyto užitečné funkce aplikace obsahuje také funkce, jako jsou oznámení a ukazatele stavu baterie. Jedná se o jeden z novějších emulátorů, které jsou k dispozici, takže by se to mělo časem s aktualizacemi zlepšovat.

Stažení v Google Play

DockScreen

DockScreen má nejvíce funkcí ze všech emulátorů režimu StandBy, a to proto, že tato aplikace je na světě déle než funkce iOS 17. Když režim StandBy vyšel, vývojář této aplikace zajistil, aby se DockScreen choval blíže skutečné funkci. Pokud patříte mezi náročné uživatele, kteří si rádi přizpůsobují telefon přesně podle svých preferencí, může to být dobrá věc. V aplikaci DockScreen si můžete přizpůsobit téměř vše, včetně přidání kanálu X (dříve známého jako Twitter) na obrazovku displeje.

Stažení v Google Play

Dnes nejčtenější

.