Zavřít reklamu

Do uvedení dalších produktů řady Pixel od Googlu zbývají méně než dva měsíce. Technologický gigant z Mountain View oznámil, že akce, na které budou představeny, se uskuteční 4 října. Tomu však předcházel zajímavý únik z obchodu Google Store, v němž hrál roli Pixel 8 Pro a pravděpodobně také hodinky Pixel Watch 2.

Na stránce s odběry v obchodě Google Store zaznamenal @android_setting a dále sdílel Mishaal Rahman, že Google začal používat render Pixelu 8 Pro. Alternativní text obrázku přímo potvrzoval, že zobrazuje osobu přijímající hovor na telefonu Pixel 8 Pro v porcelánové barvě.

google-store-pixel-8-pro-leak-1

Přestože byl obrázek mezitím již z Google Store stažen, k jeho rozšíření došlo nebývalým tempem. Z tohoto snímku se nedozvídáme mnoho nového, protože se nejedná o první případ obrázku telefonu Pixel 8 Pro, ovšem potvrzuje předchozí informace, že pojme barevné varianty „Obsidian“ a „Porcelain“ Pixelu Fold, přičemž tento teplejší tón je na marketingovém snímku společnosti Google dobře viditelný.

Mnohem zajímavější je zde potenciální první pohled na hodinky Pixel Watch 2. S ohledem na zobrazenou kvalitu i úhel záběru je obtížné stanovit, zda se skutečně jedná o nadcházející model, je zde však několik bodů, které to naznačují. Hardware se zdá být o něco tenčí, digitální korunka vypadá trochu odlišně, stejně jako boční strana hodinek.

Nejsilnějším argumentem, že jde o Pixel Watch 2, je ve skutečnosti pásek a jeho barevný odstín, jež se nejvíce blíží současné variantě „Chalk“, kterou Google prodává, ale na reálných fotografiích má tento řemínek tendenci přecházet k čistšímu bílému tónu.

S jistotou to samozřejmě říci nelze, ale existuje vícero důvodů, proč se domnívat, že by se mohlo jednat o první pohled na hodinky Pixel Watch 2. Tím nejprostším a zároveň nejlogičtějším zkrátka je, že vedle svého nejnovějšího vlajkového telefonu bude Google propagovat i nový model chytrých hodinek. Pixel Watch 2 mají být vybaveny čipovou sadou, která by mohla vést k citelně lepší výdrži baterie, zatímco společně s novými Pixely 8 Pro Google představí Tensor G3 a nový teplotní senzor.

pixel-2023-event

Jak bylo řečeno úvodem, k oficiálnímu uvedení nových produktů dojde ve středu 4. října, a to stejně jako loni v New Yorku, v 16 hodin našeho času. Google bude událost živě přenášet na YouTube i webových stránkách obchodu Google Store. K tomu zde máme iPhony 15, které Apple představí 12. září, tedy ještě před Googlem a jeho Pixely, což už společnost také oficiálně oznámila. Je zde jasné, že pro Google nemá smysl premiéru posouvat na dřívější datum, protože by jeho novinky zcela zapadly v hypu kolem nových jablečných telefonů. A co na to Samsung?

Ten si vlajkovou řadu Galaxy S24 plánuje až na začátek února příštího roku. Má ale jedno želízko v ohni, kterým je Galaxy S23 FE. Toho bychom se spolu s FE modely tabletu Galaxy Tab S9 dočkat také v říjnu.

Dnes nejčtenější

.