Zavřít reklamu

Poměrně očekávaná novinka společnosti Garmin je konečně oficiálně na světě. Společnost totiž aktualizovala řadu Venu o modely Venu 3 a Venu 3S, které se liší svým průměrem pouzdra (45 nebo 41 mm), kdy je samozřejmě na výběr z několika barev a typů řemenu. To hlavní jsou ale funkce. 

Venu 3 přinášejí několik zásadních novinek. Na jedno nabití vydrží až 14 dní provozu (u většího modelu, u menšího je to 10 dní). Nabízejí Bluetooth volání ze zápěstí, kdy mají na levé straně mřížku s reproduktorem. Je sice otázka, proč byste to dělali, lze tak ale i poslouchat hudbu. Mají nově k dispozici měření míry pohybu pro uživatele na invalidním vozíku nebo spánkového průvodce, který je schopný měřit a doporučit krátké zdřímnutí nebo stanovit spánkový deficit.

Samozřejmě nechybí poměrně populární funkce, se kterými již nové Garminy přicházejí nějakou tu dobu. Patří mezi ně ranní zpráva i Body Battery, kdy byla tato funkce dále vylepšena, protože nabízí ještě více podrobností a postřehů o tom, jak spánek, zdřímnutí, denní aktivity a vysoký stres konkrétně ovlivňují hladinu vaší energie.

Je zde i Přínos tréninku a doba zotavení, míra vnímané námahy, či vytváření intervalů pro běh a cyklistické aktivity. K tomu je zde i meditační aktivita, která pomáhá snožovat stres a úzkost. Samozřejmostí je sledování okysličení krve. EKG přijde až po schválení úřady, příprava tady ale je. Hodinky mají i teploměr, problém je zde ale stejný, takže jej zatím nijak nevyužijete. Prostředí je poplatné modelům Forerunner 265 a 965.

Garmin Venu 3 má 1,4“ AMOLED displej s Always-on, zatímco Venu 3S má o něco menší 1,2“ displej, což je v obou případech nárůst o 0,1 palce. Hodinky mají standardní 22mm a 18mm pásek. Pouzdro je vyrobeno z polymeru vyztuženého vlákny, zatímco luneta je z nerezové oceli. Sklo krycí displej je Gorilla Glass 3. Zařízení se stále nabíjí vlastním konektorem Garminu, kabel ale už na své druhé straně nabízí alespoň USB-C. Nehledě na velikost je cena 11 990 Kč, pokud sáhnete po koženém řemenu namísto silikonového, zaplatíte 13 190 Kč.

Hodinky Garmin Venu 3 koupíte zde

Dnes nejčtenější

.