Zavřít reklamu

Samsung před měsícem v rámci akce Galaxy Unpacked představil mimo jiné nové chytré hodinky Galaxy Watch6 a Watch6 Classic. I když jsou to celkově velmi povedené hodinky, Samsung u nich ponechal poměrně dost prostoru ke zlepšení. Zde jsou 4 věci, které bychom si přáli vidět u řady Galaxy Watch7 (jestli se takto bude jmenovat, což lze s ohledem na minulé generace Galaxy Watch očekávat).

Lepší výdrž baterie

Galaxy Watch6 mají velmi slušnou výdrž baterie na jedno nabití, zhruba 40 hodin, ta však poměrně rychle klesá na 30 a méně hodin, jakmile začnete používat energeticky náročnější funkce. Samsungu se podařilo základní model Watch6 zmenšit o milimetr na 12 mm, čímž se řadí mezi nejštíhlejší chytré hodinky s Androidem. Někteří zákazníci by se u Galaxy Watch7 určitě smířili s o něco tlustším tělem výměnou za dalších 10–15 hodin výdrže (u žen máme jisté pochybnosti).

Lepší fungování GPS

Od Galaxy Watch7 bychom si dále přáli lepší fungování GPS. Galaxy Watch6 mají totiž někdy problémy vás pomocí GPS sledovat, a to například i v oblastech bez stromového porostu, který by vysvětloval problémy se signálem. Pokud Samsung tyto problémy nevyřeší, jedním z řešení by bylo nabídnout sledování All-Systems, které využívá GPS spolu se systémy GLONASS, GALILEO apod. současně k triangulaci signálu. Dalším řešením by byla dvoufrekvenční GPS, jež využívá satelitní frekvence L1 i L5, které zaměřují pozici uživatele z více úhlů, obcházejí jakékoli překážky signálu a poskytují hodinkám více údajů o poloze.

Větší úložiště

Samsung u svých hodinek již dlouho nabízí úložiště s kapacitou 16 GB, zatímco Apple Watch a Pixel Watch se mohou pochlubit dvojnásobnou kapacitou. 16 GB na první poslech nezní jako málo, nicméně je třeba si uvědomit, že z této kapacity si zhruba 10 GB „ukousne“ předinstalovaný software, takže vám pro aplikace, ciferníky nebo hudbu zbývá ve skutečnosti jen asi 6 GB. A to dnes s ohledem na velikost aplikací či hudebních souborů opravdu není mnoho. 32 GB by bylo tak akorát.

Ještě lepší fitness funkce

Neškodilo by také, kdyby Galaxy Watch7 měly vylepšené některé fitness funkce. Rezervy má například funkce Running Coach a běžecké programy, které by podle nás měly nabízet rychlejší a delší běhy, aby se zaměřovaly na „opravdové“ běžce. Samsung by také měl rozšířit své personalizované zóny tepové frekvence na další sportovní aktivity, jako je jízda na kole nebo plavání (nyní je to jen běh).

A v ideálním světě by korejský obr mohl použít vaše nashromážděná data o vaší kondici k tomu, aby vám doporučil, jak tvrdě máte trénovat nebo jak dlouho v daný den odpočívat.

Dnes nejčtenější

.