Zavřít reklamu

Photoshop a Lightroom

Společnost Adobe je pověstná svým portfoliem vysoce kvalitních a funkcemi nabitých aplikací nejen pro kreativitu. Co se úpravy fotek týče, velké popularitě se kromě všeobecně známého Photoshopu těší také Lightroom. Obě aplikace jsou multiplatformní a nabízí jak základní, tak i velmi pokročilé nástroje pro úpravu vašich fotografií.

Nabídku aplikací od společnosti Adobe najdete zde.

GIMP

GIMP je často doporučován začínajícím nebo méně zkušeným uživatelům coby odlehčená verze Photoshopu, názory na něj se nicméně různí – někdo nedá na GIMP dopustit, pro jiné je naopak snazší Photoshop. V každém případě ale tento software stojí minimálně za vyzkoušení. Je bezplatný, nabízí pestrou škálu nástrojů pro práci s fotografiemi a grafikou, a na internetu jsou k dispozici užitečné, srozumitelné návody.

GIMP můžete stáhnout zde.

Paint.net

Aplikace pro úpravu fotografií jsou poměrně náročné na systémové prostředky, takže pokud máte počítač s operačním systémem Windows založený na architektuře ARM, může se stát, že u většiny těchto specializovaných aplikací dojde ke snížení výkonu. Paint.NET je bezplatná aplikace pro úpravu fotografií, která nabízí spoustu nástrojů, včetně podpory vrstev, filtrů a různých efektů, které můžete na obrázky aplikovat. Nejdůležitější však je, že Paint.NET byl překompilován pro procesory ARM, takže poběží nativní rychlostí na zařízeních, jako je Surface Pro X nebo Samsung Galaxy Book Go.

Aplikaci Paint.net stáhnete zde.

Polarr

Polarr je skutečným výjimečným produktem mezi aplikacemi určenými (nejen) pro dotykové ovládání. Nemá sice všechny funkce pokročilejších aplikací, ale k dispozici je spousta ovládacích prvků, které lze opravdu snadno používat dotykem a vizualizovat za chodu. Ve srovnání s konkurencí, jako je například Photoshop Express, má také fantastický výkon, takže vše je opravdu plynulé a nemusíte čekat, až aplikace zpracuje vaše změny, abyste je viděli. Nabízí funkce, jako jsou masky, překryvy, detailní úpravy barev a světla a další; je to velmi schopný editor. Některé z funkcí jsou zde nicméně placené.

Aplikaci Polarr můžete stáhnout zde.

Luminar Neo

Tato aplikace je zaměřená především na kreativitu. Disponuje velmi snadno ovladatelným rozhraním a je poháněna umělou inteligencí, takže vám pomůže s běžnými úkoly při úpravách fotografií, jako je výměna oblohy, vylepšení krajiny a portrétů. Nabízí také spoustu nástrojů pro úpravy stejně jako Photoshop – například gumu, nástroje pro tvorbu struktury, nástroje pro tvorbu barev a nástroje pro vyvolávání. K dispozici jsou dokonce i různorodé předvolby, takže můžete dosáhnout výsledků na profesionální úrovni na méně kliknutí.

Aplikaci Luminar Neo můžete stahovat zde.

Dnes nejčtenější

.