Zavřít reklamu

Nad osudem nejnovějších hodinek Citizen CZ Smart visí Damoklův meč. Společnost totiž dočasně pozastavuje veškerý prodej. Děje se tak v souvislosti s technickými obtížemi CZ Smartwatch Gen-2, s nimiž se uživatelé, kteří již měli tu čest zakusit zkušenost z jejich používání, setkávají.

V e-mailu zaslaném recenzentům hodinek Citizen Gen-2 CZ Smart, společnost uvedla, že byl z její strany zjištěn technický problém, který „negativně ovlivňuje uživatelský zážitek z modelů Gen-2 CZ Smart s dotykovým displejem“. Tento je natolik závažný, že společnost stahuje hodinky s operačním systémem Wear OS 3 z prodeje a pozastavuje jej, zatímco hledá řešení.

Vyjádření společnosti sděluje: „Nedávno jsme zjistili technické potíže, které negativně ovlivňují uživatelský zážitek modelů s dotykovým displejem Gen-2 CZ Smart. Problém prošetřujeme, stahujeme recenzní modely a dočasně pozastavujeme prodej…“ Do jaké míry bude společnost na této cestě úspěšná a jak dlouho jí to zabere, ukáží následující týdny. Citizen uvádí, že k opatření přistupuje: „dokud nezjistí zdroj problému a nejlepší cestu k řešení pro své zákazníky a partnery.“

Jedná se o druhou variantu chytrých hodinek CZ, s níž Citizen přišel na trh a nese označení „Gen-2“. První zkušenosti působí jakoby Citizen s CZ Gen-2 jen zaspal dobu stran optimalizace, bohužel při bližším zkoumání se projevují výrazné problémy s výkonem, až brutálně pomalým rozhraním a ani chování baterie není v pořádku. Některé z proprietárních ciferníků se po nastavení ani nezobrazí, pročež se majitel setká jen s prázdným displejem, jež je obtížné opustit. Tedy skutečně nic příjemného.

Problémy stran výkonu a baterie zaznamenali kromě jiných také Michael Fisher a Julian Chokkattu z Wired, pročež Fisher ve svém X příspěvku postup společnosti označil za „Dobrý tah“ a dodal, že jeho recenze by byla „ostrá“.

Ať už je technický problém jakýkoli, společnost Citizen doufá, že jej vyřeší a v ideálním případě bude po nalezení východiska pokračovat v prodeji. Rozhodně je škoda, že se hodinky potýkají s tolika problémy. Design je totiž poměrně povedený.

S největší pravděpodobností zabere nějaký čas, než se podaří odstranit příčinu potíží, pakliže k tomu vůbec dojde. Stejně tak může chvíli trvat, než prodejci třetích stran zareagují a stáhnou kusy z prodeje, pročež se určitě nákupu hodinek CZ Gen-2 s dotykovým displejem od společnosti Citizen vyhněte. Naše jednoduchá rada tedy zní: Na nic nečekejte a kupte si raději Galaxy Watch.

Galaxy Watch6 Classic koupíte zde

Dnes nejčtenější

.