Zavřít reklamu

Samsung na posledním Galaxy Unpacked z konce července představil mimo jiné také nové chytré hodinky Galaxy Watch6 Classic. Ty byly velmi očekávané, protože na scénu vracejí ikonický designový a zároveň funkční prvek hodinek Galaxy Watch – otočnou lunetu, kterou loni model Galaxy Watch5 s přídomkem Pro postrádal. Samozřejmě, aby byly moderní chytré hodinky konkurenceschopné, musejí nejen dobře vypadat, ale také být odolné a voděodolné, aby udržely krok s rostoucím trendem odolných fitness náramků.

Na samotných hodinkách najdete na jejich dýnku zmínku o voděodolnosti 5ATM. Co to ale přesně znamená? Vysvětluje to sám Samsung a nutno říci, že takové číslo jste možná ani nečekali. Důležité je zde nejen hloubka, ale i čas. Společnost tedy konkrétně uvádí že:

Hodinky Galaxy Watch6 Classic jsou voděodolné při ponoření do hloubky až 50 metrů po dobu 10 minut v rámci vodotěsnosti 5ATM. Nejsou vhodné pro potápění a další aktivity s vystavením vysokému tlaku vody. Pokud jsou zařízení nebo vaše ruce mokré, je nutné je před jakoukoliv další manipulací nejprve vysušit. Galaxy Watch6 Classic poskytují ochranu proti vniknutí vody a prachu (IP68) při ponoření do maximální hloubky 1,5 metru po dobu až 30 minut.“

Dodejme, že stejným stupněm krytí disponuje i základní model šesté generace Galaxy Watch, řada Watch5 a Watch4. Galaxy Watch Classic6 vypadají jako moderní klasika. Nejenže na scénu vracejí otočnou lunetu a vypadají velmi pěkně a elegantně, oproti svému předchůdci ale přinášejí i některá další významná vylepšení, jako je větší displej, tenčí rámeček nebo nový efektní senzor 3D Hall (sloužící k určení polohy otočné lunety). Přidejte k tomu vysokou odolnost proti vodě a máte hodinky, které ve světě Androidu jen těžko hledají konkurenci. I když jsou spíše elegantní, náročných sportů se tedy vůbec nebojí.

Galaxy Watch6 Classic koupíte zde

Dnes nejčtenější

.