Zavřít reklamu

Ti, kteří hledají cenově dostupnou vlajkovou loď Samsungu, na ni možná nebudou muset čekat zas tak dlouho. Tušili jsme tedy, že by měl být Galaxy S23 FE představen ještě letos, že tomu bude už v září, ale úplně ne.

Leaker Yogesh Brar zveřejnil seznam specifikací Samsungu Galaxy S23 FE v síti X (Twitter), kdy se dané informace povětšinou shodují s předchozími úniky. Brar však také uvedl fakt, že zařízení bude vydáno už v září. Tvrdí, že smartphone bude obsahovat čipovou sadu Snapdragon 8 Gen 1 nebo Exynos 2200 (která bude pravděpodobně distribuována na evropský trh), 6,4“ FHD+ 120Hz OLED displej a 4500mAh baterii s 25W kabelovým nabíjením.

Pokud jde o specifikace související s fotoaparátem, tak S23 FE údajně nabídne 10MPx selfie kameru a flexibilní trojitý zadní kamerový systém skládající se z 50MPx hlavního fotoaparátu s optickou stabilizací obrazu, 8MPx ultraširokoúhlého fotoaparátu a 12MPx teleobjektivu. Nejsme si však zcela jisti uvedeným rozlišením ultraširokoúhlého fotoaparátu a teleobjektivu. Předchozí modely FE měly totiž rozlišení opačné, takže 12MPx měl ultraširoký fotoaparát a 8 MPx naopak teleobjektiv.

Galaxy S23 FE má také přinést hodnocení IP67 nebo IP68, a to v souladu s předchozími modely FE, bezdrátové nabíjení a One UI 5.1 na Androidu 13 – což se právě kloní i k zářijovému vydání, kdy Samsung ještě nebude mít vydanou nadstavbu One UI 6.0 na Androidu 14. Také to vypadá, že zařízení dostane standardní čtyři hlavní upgrady Androidu a pět let bezpečnostních záplat.

Řadu Galaxy S23 i s mnohými bonusy koupíte zde

Dnes nejčtenější

.