Zavřít reklamu

Samsung přišel s novou skvělou funkcí určenou pro ty, kteří používají jeho hlasového asistenta Bixby – nyní si můžete vytvořit svůj vlastní hlas. Aplikace Bixby Voice Creator je nyní k dispozici pro smartphony a tablety Galaxy. Není jasné, jestli vyžaduje aktualizaci s One UI 5.1.1, zdá se však, že její zavádění probíhá pomalu a může chvíli trvat, než se dostane ke všem.

Chcete-li ve virtuálním asistentovi Samsungu nastavit svůj vlastní syntetický hlas, budete muset otevřít nastavení aplikace Bixby, přejít do nabídky Language and voice style (Jazyk a styl hlasu) a klepnout na možnost Create Custom Voice (Vytvořit vlastní hlas) ve spodní části obrazovky. Vaše zařízení bude muset být nabito alespoň na 30 %. Poté, co se ujistíte, že tomu tak je, postupujte podle níže uvedených kroků:

  • Otevřete aplikaci Bixby (dlouhým stisknutím zapínacího tlačítka nebo klepnutím na jeho ikonu v šuplíku aplikací) a přejděte do jejího nastavení.
  • Vyberte možnost Language and voice style (Jazyk a styl hlasu).
  • Klepněte na možnost Create Custom Voice (Vytvořit vlastní hlas) v dolní části obrazovky.
  • Po prvním klepnutí na možnost Create Custom Voice budete muset stáhnout některé aplikace z obchodu Galaxy. Učiňte tak a poté zopakujte první tři kroky, než přejdete k poslednímu kroku níže.
  • Klepnutím na tlačítko Start začnete proces vytváření hlasu.

Po stisknutí tlačítka Start budete požádáni o přečtení deseti různých vět zobrazených na obrazovce, včetně jedné, která vás požádá, abyste vyznali svou lásku k Samsungu. Poté, co tak učiníte, budete požádáni, abyste hlas pojmenovali, a Bixby se pak začne učit váš hlas. Tento postup může chvíli trvat, může však běžet na pozadí, takže můžete používat jiné aplikace, pokud nechcete jen tak sedět a dívat se na ukazatel průběhu.

Po dokončení procedury se klepnutím na tlačítko Go To Settings (Přejít na nastavení) vraťte do nabídky Language and voice style a v seznamu najděte svůj nově vytvořený hlas. Klepněte na něj, abyste jej nastavili jako výchozí hlas pro Bixbyho. Klepnutím na něj můžete také zkontrolovat, jak zní. Pokud nejste spokojeni, můžete vytvořit libovolné množství vlastních hlasů, abyste dosáhli požadovaných výsledků.

Samsung upozorňuje, že váš vlastní hlas nemusí fungovat všude, a zdá se, že je určen hlavně pro textové volání Bixby a další funkce převodu textu na řeč. Bixby však váš hlas použije také k zodpovězení jakýchkoli vašich dotazů, jako je předpověď počasí nebo sdělování času.

Dnes nejčtenější

.