Zavřít reklamu

Zálohování a obnova textových zpráv na telefonech s Androidem je v dnešní době mnohem snadnější než dříve. Google vám „esemesky“ zálohuje automaticky, když přecházíte ze starého na nový smartphone, a jeho aplikace Zprávy v tomto ohledu odvádí dobrou práci. Zprávy však mají pouze základní rozhraní, chybí jim přizpůsobitelnost a v minulosti se vyskytly případy, kdy se na nový telefon nepřenesly úplně všechny zprávy.

Jednou z nejlepších aplikací pro zálohování SMS zpráv je SMS Organizer od Microsoftu. Nejenže je při přechodu na ze starého na nový telefon spolehlivě obnovuje, ale také je na vašem zařízení automaticky zálohuje – stačí jen nastavit frekvenci zálohování.

Než začneme, budete si muset aplikaci SMS Organizer nainstalovat, protože není součástí nabídky předinstalovaných Android aplikací. V „českém“ obchodě Google Play zatím dostupná není, takže si ji stáhněte odsud. Po prvním spuštění jí budete muset udělit přístup k vašim zprávám. Poté byste v ní měli vidět všechny své „textovky“.

Jak pomocí aplikace SMS Organizer zálohovat vaše SMS zprávy

  • Spusťte SMS Organizer.
  • Klepněte na ikonu tří teček.
  • Vyberte možnost Settings (Nastavení).
  • Klepněte na položku Backup & Restore (Zálohovat a obnovit).
  • Přidejte účet Google.
  • Vyberte, jak často chcete, aby se vaše zprávy zálohovaly (každý den, týden nebo měsíc).
  • Klepněte na možnost Back Up (Zálohovat), aby se vaše zprávy začaly zálohovat na Disk Google.

Jeden z hlavních důvodů, proč SMS Organizer používat, je snadnost, s jakou umožňuje obnovit SMS zprávy v novém telefonu. Při přechodu ze starého na nové zařízení stačí jen do toho nového nainstalovat SMS Organizer, přidat vaše telefonní číslo a aplikace poté automaticky najde nejnovější verzi zálohy na vašem Disku Google. Jen škoda, že zatím není v češtině.

Dnes nejčtenější

.