Zavřít reklamu

V jednom z našich předchozích článků jsme v krátkosti zavzpomínali na Samsung Galaxy S6 a na to, jaké nabídl klady i zápory. Korejský gigant se rozhodl, že se spolu s nástupem další generace poučí z předchozí kritiky. Jak vypadal Samsung Galaxy S7 a S7 edge?

Některá rozhodnutí byla v tomto případě opravdu až směšně jednoduchá. S příchodem Samsungu Galaxy S7 a S7 edge se uživatelé dočkali návratu slotu na microSD kartu, odolnosti třídy IP68 nebo třeba portu microUSB 2.0. Jediné, co se z pochopitelných důvodů nepodařilo vrátit zpět, byla uživatelsky vyměnitelná baterie. Design zůstal víceméně zachován, stejně jako kombinace skla a kovu.

Základní verze Galaxy S7 byla vybavena Super AMOLED displejem s úhlopříčkou 5,1″, Always-On a rozlišením 1440p. Always-On displej se nicméně negativně podepsal na zrychlené spotřebě baterie. Uživatelé naštěstí měli možnost Always-On na noc plánovaně deaktivovat. Samsung Galaxy S7 edge se mohl pochlubit zakřiveným displejem a úhlopříčkou 5,5″, kapacita baterie zde byla navýšena n a 3600 mAh. Zámořská verze S7 byla osazena čipsetem Qualcomm, uživatelé v ostatních regionech se dočkali smartphonů osazených čipsetem Exynos 8890. Fotoaparát Samsungu Galaxy S7 se dočkal technologie Dual Pixel pro automatické zaostřování, která skvěle fungovala i za zhoršených světelných podmínek. Na telefonech produktové řady Galaxy S7 běžel operační systém Android 6.0 Marshmallow, po něm následovaly verze 7.0 Nougat a 8.0 Oreo. Samsung Galaxy S7 dostával čtvrtletní bezpečnostní opravy až do roku 2019, podpora byla ukončena v roce 2020.

Jak na Samsung Galaxy S7 vzpomínáte vy? Máte s tímto modelem zkušenosti?

Dnes nejčtenější

.