Zavřít reklamu

Aplikace Zprávy od Googlu uživatelům brzy umožní odesílat nouzové SOS zprávy prostřednictvím satelitního připojení. Jak si všiml známý specialista na Android Mishaal Rahman, americký technologický gigant začal do Zpráv přidávat prvky uživatelského rozhraní pro nouzové SOS zprávy přes satelit.

Rahman poznamenává, že aktivita SOS je ve Zprávách zatím jen tzv. placeholderem neboli zástupným symbolem. Nedokazuje to podle něj, že příští telefony Pixel nebo jakákoli jiná zařízení budou satelitní komunikaci podporovat. Ukazuje to nicméně, že Google se snaží tuto funkci umístit do své aplikace pro zasílání zpráv místo zcela nové aplikace.

Google již před časem oznámil, že Android 14 umožní smartphonům přímé spojení se satelity. Podobná funkce satelitního připojení na současných iPhonech pomohla zachránit několik životů, naposledy pak během rozsáhlých požárů na Havaji.

Pro Google má smysl integrovat nouzové SOS zprávy přes satelit právě do Zpráv, jelikož je to výchozí aplikace pro zasílání zpráv na většině androidových telefonů. Není však jasné, které telefony budou tuto funkci podporovat a jak ji Google implementuje. Jak Rahman poznamenal, podpora satelitního připojení na Androidu bude záviset na hardwaru modemu vašeho zařízení. Jinými slovy, ne každé zařízení s Androidem 14 bude schopné satelitní komunikaci podporovat.

Má se za to, že jak řada Pixel 7, tak chystaná řada Pixel 8 jsou vybaveny hardwarem pro satelitní komunikaci. Budou však potřebovat velkou firmwarovou aktualizaci, aby ji umožnily.

Dnes nejčtenější

.