Zavřít reklamu

Samsung nedávno vydal pro řadu Galaxy S23 srpnový bezpečnostní patch. Nyní vyšlo najevo, že kromě oprav bezpečnostních chyb přináší i opravu nepříjemného problému s rozmazanými snímky, který frustroval uživatele modelů S23 a S23+, a do režimů focení a nahrávání videa přidává možnost 2x přiblížení.

Podle oficiálního protokolu změn, který Samsung nyní zveřejnil na svých domácích komunitních stránkách a na který upozornil web Android Authority, přináší srpnová bezpečnostní aktualizace kromě oprav desítek zranitelností celkem 10 změn. Tou patrně nejvýznamnější je oprava problému s rozmazanými fotkami na určitých místech, jež byly pořízeny hlavním fotoaparátem zblízka, a který poměrně dlouho trápil uživatele modelů S23 a S23+. Pro tento problém se vžil název „banánové rozostření“, protože rozmazaná místa na fotkách zdánlivě vytvářela tvar banánu.

Další důležitou změnou je přidání možnosti 2x zoomu do režimů focení a nahrávání videí. Tato funkce využívá oříznutí ve snímači k „poskytnutí kvality obrazu na úrovni optické čočky“. K jejímu použití je však nutné si nainstalovat nejnovější verzi aplikace Camera Assistant. 2x zoom lze také použít při nahrávání videa v režimu Super Steady u modelu S23 Ultra.

Kromě toho bylo vylepšeno rozmazání pohybu při fotografování pohybujících se předmětů a zvýšena snímková frekvence z 24 na 30 fps při nahrávání videa v portrétním režimu s efekty Big Circle, Color Point a Glitch. Upravena byla i intenzita přirozené korekce tvaru obličeje u předního fotoaparátu.

Aktuální novinky Samsungu koupíte zde

Dnes nejčtenější

.