Zavřít reklamu

Přestože se odolnost vůči vodě v posledních letech stala u smartphonů mnohem běžnější (a to do té míry, že ji od telefonu střední nebo vyšší třídy v podstatě automaticky očekáváte), je vniknutí vody do smartphonu i nadále stále něčím, čemu se chceme spíše vyhnout. Neštěstí ale nechodí po horách, nýbrž po lidech, a i při největší opatrnosti se může stát, že se do reproduktorů vašeho chytrého miláčka dostane tekutina. Co dělat?

Voda ve vašem smartphonu může v závislosti na řadě faktorů napáchat slušnou neplechu. Proto je důležité ji z telefonu co nejlépe a nejúčinněji dostat. Naštěstí existuje opravdu extrémně jednoduchý, rychlý, a především stoprocentně bezplatný způsob, jak dostat vodu z reproduktorů smartphonu.

Jak dostat vodu z reproduktorů smartphonu

Než začnete s odstraňováním vody z telefonu, je třeba jej nejprve vypnout. Ačkoli to může znít jako samozřejmost, čistý ručník nebo hadřík vám může pomoci alespoň na vnější straně telefonu – pečlivě jej osušte. Je však důležité, aby byl hadřík nebo ručník čistý, protože nechcete, aby prach nebo zrnka nečistoty omylem poškrábaly telefon, který snad ještě budete používat. Během tohoto a následujících kroků udržujte telefon ve stabilní poloze – přílišné třesení telefonem by mohlo napomoci tomu, aby se voda dostala do všech zákoutí, do kterých ještě nezasáhla, což nechceme.

Pokud má váš telefon slot pro SIM kartu a/nebo místo pro vložení karty microSD, vyjměte obojí a zároveň jej vysušte – tím se do jisté míry otevřou nové průduchy, které umožní větší odpařování a odtok vody. Vyjměte je až na samém konci procesu. Na závěr nechte telefon zcela vyschnout. Nejjednodušší je položit telefon naplocho na ručník nebo utěrku z mikrovlákna a několik dní si ho jednoduše nevšímat (48 hodin je standardní okno). Ideální je, pokud si pro tento účel vyhradíte dobře větranou, suchou místnost. Na misku s rýží, která se v této souvislosti ještě relativně nedávno doporučovala, ale raději zapomeňte. Vyzbrojte se především trpělivostí a notnou dávkou naděje.

Dostaňte zbytkovou vodu z reproduktorů smartphonu

Jakmile počkáte alespoň 48 hodin, je pravděpodobně čas telefon zkontrolovat – zapněte jej a zkontrolujte, zda funguje podle očekávání. Pokud je vše v pořádku, pak se vám dost možná zadařilo. Samozřejmě je možné, že se poškození vodou projeví později, a to se může projevit až za delší dobu, což může způsobit, že budete potřebovat řádnou opravu, ale tento postup by měl pomoci toto riziko zmírnit. I u skutečně voděodolných telefonů je jednou z oblastí, kde se někdy může projevit překvapivé poškození vodou, reproduktor.

Důvodem je drobné množství vody, které se odráží kolem reproduktorů uvnitř telefonu, a i když to není snadné opravit, výše uvedená metodika může fungovat. Pokud však chcete vyzkoušet něco rychlejšího, doporučujeme jednoduchou a účinnou webovou stránku Fix My Speakers. Stisknutím velkého tlačítka na webu s maximálně zvýšenou hlasitostí přehrajete nepříliš příjemný, ale vysoce účinný zvuk, který díky své frekvenci skutečně „vytlačí“ vodu z průduchů reproduktorů.

Dnes nejčtenější

.