Zavřít reklamu

Společnost Apple přidala do služby Apple Music pro systém iOS 17 mnoho nových funkcí, včetně přepracované obrazovky s informacemi o právě přehrávaném obsahu a speciální sekce pro popisky s informacemi o skladbách. Dosud však nebylo známo, kdy se objeví ve verzi pro Android. Nyní však server 9To5Mac uvádí, že již výrobce iPhonu tyto novinky do své aplikace pro Android zahrnul.

Nejnovější beta verze 4.3.0 vnáší do světa Androidu všechny klíčové nové funkce, které Apple představil jako součást nadcházejícího operačního systému iOS 17. Nabízí novou obrazovku „Now Playing“, která nejenže zobrazuje animované verze obalů alb, ale také roztahuje obrázky až k okrajům displeje, takže přehrávač vypadá mnohem působivěji než dříve.

K dispozici je také sekce věnovaná informacím o skladbách, kde se kromě umělců zobrazují i jména autorů hudby, textů, producentů a zvukových inženýrů, díky čemuž si uživatelé mohou udělat lepší představu o týmu lidí, jež se na tvorbě písně podílel. Dokonce se zde dozvíte, zda je skladba k dispozici ve formátech Dolby Atmos a Lossless. Obdobná data Apple již dříve poskytoval v rámci Apple Music Classical. Přístup k těmto údajům zprostředkovává tlačítko se třemi tečkami.

Společnost neprozradila, kdy se tyto nové funkce stanou součástí stabilní verze aplikace. Lze však očekávat, že k tomu dojde zhruba ve stejné době, kdy cupertinský gigant zpřístupní majitelům iPhonů nový iOS 17, k čemuž by mělo dojít v druhé polovině září tohoto roku. Pokud do té doby nechcete čekat, můžete se zapojit do beta programu Apple Music pro Android prostřednictvím obchodu Google Play.

Apple Music pro Android nedávno získala novou stanici „Tipy jen pro vás“, skrze kterou lze objevovat nové skladby a interprety, podobně jako na Spotify, což ukazuje zájem společnosti, nabídnout nejnovější funkce dostupné i mimo okruh majitelů jablečných zařízení, tedy těch se systémem Android nebo Windows.

Apple Music Google Play

Dnes nejčtenější

.