Zavřít reklamu

Samsung začal minulý týden prodávat své novinky, a nám se dostaly do ruky jeho Galaxy Watch6 Classic. Jedná se o nástupce dva roky starého modelu, který je vylepšený ve všech směrech. Protože ale máme v redakci právě i model Galaxy Watch4 Classic, můžeme obě generace přímo srovnat.

Na první pohled je evidentní, že ty dva roky udělaly hodně. Materiály jsou více leštěné, takže hodinky vypadají luxusněji. Displej je jednoduše obrovský, luneta naopak menší, respektive užší, což ale vůbec ničemu nevadí, protože se stejně ovládá zvenčí. Jeho zmenšení tedy dopomohlo i zvětšení displeje bez toho, aniž by razantně rostl průměr samotných hodinek, i když ty jsou nyní větší. Není to úplně vidět, jsou ale i vyšší. Všechno se samozřejmě projevuje i na váze. Alespoň víte, že na ruce máte kvalitní moderní kus hardwaru.

Řemen nemá překlápěcí sponu, jako tomu bylo u Galaxy Watch5 Pro, ale klasickou trnovou s nerezovou sponou. Je silikonový, tedy alespoň zevnitř, protože Samsung jej prezentuje jako hybridní. Trošku nelogické je, že jej Samsung prezentuje jako „sportovní“. Pokud má být verze Classic zejména elegantní, byl by jistě fajn na to hledět v celém kontextu produktu. Řemen samotný ale elegantní je, protože jeho horní strana vypadá jako kůže. Je to tedy jen špatná volba slov. Pohodlné řemeny jsou od Samsungu všechny, se kterými se Galaxy Watch dodávají, což máme dobře vyzkoušeno. Jeho neduh je ale ten, že je pořád poměrně dlouhý. Na malém zápěstí tak nesedí zrovna ideálně. Tento problém je ale dlouhotrvající a řeší se už od generace Galaxy Watch4.

Ještě se hodí zmínit, že nabíjecí puk má koncovku s USB-C, Watch4 Classic měly ještě klasický USB-A konektor. Samsung jednoduše udělal znatelný upgrade, který ocení nejen nový majitel, ale i ten, který vlastní právě Galaxy Watch4 Classic. I když je designový jazyk stejný, je ten postupný proces vidět, což oceníte i s ohledem na ostatní výbavu. Galaxy Watch4 Classic jsou tedy skutečně elegantní hodinky s obřím i krásným a jasným displejem, které vás vlastně nemají čím zklamat zejména pokud jste vlastníci předchozí generace. Jen pro připomenutí: tou nejsou Galaxy Watch5 Pro. Ty pořád mají jisté rozlišnosti, kterými nad Watch6 Classic vynikají a vynikat dále budou.

Galaxy Watch6 Classic koupíte zde

Dnes nejčtenější

.