Zavřít reklamu

Worldwide Developers Conference (WWDC) je každoroční shromáždění Applu, na kterém se schází celá řada zástupců této největší světové společnosti, aby si popovídali o nejnovějším technologickém vývoji.

Současně je to místo, kde člověk může dozvědět podrobnosti o nových aktualizacích systému iOS. V roce 2023 bude iOS 17 velká věc.

Pokud vás zajímá, na co si dát před zářijovým vydáním pozor, čtěte dál, protože vám přinášíme informace o osmi nejdůležitějších aktualizacích, které se na vás valí.

Personalizované plakáty kontaktů

Pamatujete si aktualizaci přizpůsobení obrazovky v iOS 16? Apple tuto funkci teď rozšířil i na aplikaci Kontakty a představil Plakáty kontaktů. Tato funkce vám umožňuje vybrat si příslušnou fotografii nebo memodži a vše si vyladit v preferovaném písmu a stylu.

Personalizované plakáty pak můžete jednoduše sdílet s ostatními uživateli iPhonů pomocí inovativní funkce NameDrop, na kterou se  v tomto článku ještě podíváme.

Live Voicemail

S funkcí Live Voicemail (Živá hlasová schránka) nabízí iOS 17 přepis příchozích hovorů v reálném čase, takže vám už neunikne žádný důležitý detail. Ve chvíli, kdy volající promluví, se vám na telefonu zobrazí přepis jeho zprávy. Vy tak můžete posoudit důležitost sdělení a rozhodnout se, zda se k němu vrátíte.

Nemělo už by tedy docházet ke ztrátě důležitých informací, pokud hlasovou zprávu omylem vymažete nebo se ji prostě rozhodnete ignorovat!

Čištění zpráv z dvoufaktorového ověření

Znáte ty chvíle, kdy celou věčnost promazáváte všechny ty kódy z dvoufaktorového ověřování, které zahltily vaši složku s SMS zprávami? Takové zprávy teď používá kdejaká banka nebo online kasino, protože přes ně prokazujete svoji totožnost, abyste se mohli přihlásit k účtu.

Díky nové aktualizaci bude telefon staré zprávy automaticky mazat a ušetří vám tak cenné minuty.

Jedinou nevýhodou je, že budete muset používat automatické vyplňování, případně se do svých účtů přihlašovat ručně, protože systém iOS 17 nebude schopen identifikovat, že jste kód již jednou použili. S automatickým vyplňováním to ale bude chvilička.

Videozprávy přes Facetime

Řada uživatelů iOS si stěžovala, že se s někým chtěli podělit o výjimečný okamžik přes FaceTime, ale nebyli schopní se s ním spojit.

iOS 17 se snaží situaci vyřešit zavedením videozpráv přes FaceTime, které vám umožní zanechat videozprávu, kterou si vaši přátelé, členové rodiny nebo kolegové mohou prohlédnout při dalším přihlášení.

Tato nová funkce vám dává možnost podělit se o cenné vzpomínky, sdělit důležité informace nebo jim prostě prosvětlit den osobním sdělením.

Funkce ohlášení se

Tato funkce funguje prostřednictvím služby iMessage a umožňuje upozornit vybraný kontakt, že už jste doma z nějaké aktivity, zejména pokud jde o ranní a noční cesty.

Pokud se v očekávaném čase nevrátíte, příslušný kontakt obdrží podrobnosti o vaší poloze, stavu baterie iPhonu a mobilním signálu, aby se mohl ujistit, že se nic neděje.

Odborníci na bezpečnost tuto technologii vítají, protože údajně zvýší bezpečnost osob v noci, především pak žen.

Vylepšené nálepky

Ne každý je sice zastáncem téhle funkce, ale v rámci systému iOS 17 pozvedla společnost Apple samolepky na zcela novou úroveň. V iMessage teď můžete vylepšené možnosti samolepek využívat nejen vy, ale z funkce mohou těžit i aplikace třetích stran.

Rozšířitelná nabídka, podpora emotikonů a možnost používat statické i animované obrázky z vašich fotografií otevírá ve světě kreativního vyjadřování prostřednictvím samolepek úplně nové obzory.

AirDrop/NameDrop

Funkce AirDrop zaznamenala při svém uvedení na trh obrovský úspěch a umožnila uživatelům sdílet soubory pouhým dotykem sluchátek. Nejnovějším přírůstkem do rodiny této technologie je NameDrop, který vám umožňuje tímhle způsobem přenášet kontakty.

Zároveň je to rychlá cesta k nastavení aktivit SharePlay, které uživatelům umožňují zapojit se do společných zážitků s přáteli, rodinou nebo kolegy bez ohledu na jejich fyzickou polohu: funkce se od covidových lockdownů těší značné oblibě.

The Journal

Nová výchozí aplikace v iPhonu s názvem Journal kompiluje vaše každodenní aktivity a prezentuje je jako podněty k zamyšlení.

Zachycuje nejrůznější aspekty, například fotografie, místa, kontakty a hudbu, a umožňuje vám se k zážitkům vrátit a nechat je uzrát v hlavě. Po otevření záznamu vás aplikace vede pomocí výzev a dotazů, čímž prohlubuje vaše porozumění životním událostem a možná si jich pak budete více vážit. Dále si můžete nastavit upomínky na specifické intervaly nebo na dobu, až budou k dispozici nové balíčky aktivit k objevování.

Osm nejlepších funkcí, které se objeví v nových aktualizacích systému iOS, jsme si představili, tak teď už jenom zbývá je v září vyzkoušet!

Dnes nejčtenější

.