Zavřít reklamu

Ano, jsme fanoušky Samsungu, zároveň ale uznáváme, že zdravá konkurence je důležitá. Kde bychom jinak byli, kdyby ani tak obří společnost, jakou Samsung je, nikam nic netlačilo? Nové generace jeho skládaček tak konečně mají přepracovaný pant, Flip5 větší vnější displej. Jenže Xiaomi má v plánu už v pondělí 14. srpna představit skládačku Mix Fold 3, která má potenciál Foldu5 řádně zatopit.

Zakladatel a generální ředitel společnosti Lei Jun již publikoval první pohled na propracovaný design telefonu, kdy jej popisuje třemi slovy: tenký, elegantní a prémiový. Fotografie byly zveřejněny na Twitteru (X) a také čínské síti  Weibo. Nutno říci, že zařízení vypadá skutečně skvěle a jasně mu dominuje čtveřice fotoaparátů, na které společnost spolupracovala s legendární Leicou. Měl by zde být 15mm ultraširoký objektiv a 115mm periskopický teleobjektiv. Na trhu má periskop jen několik málo Foldů, mezi které patří Google Pixel Fold (112 mm) a Huawei Mate X3 (125 mm). Bohužel ani jeden z těchto telefonů není běžně dostupný. Skládačka Googlu se distribuuje jen do několika málo zemí, Huawei pro změnu téměř nikam a když, tak stejně bez 5G a funkcí Googlu.

Abychom ale byli spravedliví, právě distribuce je to, díky čemu může být Samsung ještě realtivně v klidu. Čínští výrobci sice sypou skládačky z rukávu poměrně pravidelně, pro nás ale zcela nepochopitelně jen na domácím trhu. Vyjma fotoaparátů by měla novinka Xiaomi bodovat i svou tloušťkou. Už model z roku 2022 byl v zavřeném stavu „tlustý“ jen 11,2 mm, což je mnohem méně než například 13,4 mm u modelu Galaxy Z Fold5. Honor Magic V2 je pak v zavřeném stavu silný jen 9,9 mm a je evidentní, že novinka Xiaomi ho bude chtít o toto pomyslné prvenství obrat. Na závěr ještě pár slov k tomu, co můžeme dále očekávat – podle úniků má mít Xiaomi Mix Fold 3 stupeň krytí IP, vnitřní kameru pod displejem a 67W kabelové a 50W bezdrátové nabíjení.

Mezitím zítra v pátek 11. srpna startuje ostrý prodej nových skládaček Samsungu, tedy Galaxy Z Foldu5 a Z Flipu5. Pokud je chcete za zvýhodněné ceny s četnými bonusy, neměli byste už váhat. Předobjednat je můžete například zde.

Dnes nejčtenější

.