Zavřít reklamu

Dlouho očekávaná funkcionalita Gmailu je konečně zde. Google přidává nativní funkci překladu do Gmailu pro Android a iOS poté, co ji dlouho podporoval ve webovém rozhraní.

Před tělem zprávy se v Gmailu ukáže banner „Přeložit do“. Skrze klepnutí na položku překladu lze „Zobrazit originál“ a k dispozici je možnost nastavit automatický překlad pro konkrétní jazyk do budoucna.

Stisknutím ikony nastavení můžete vybrat další výstupní jazyk, kterých je podporována více než 100. Výzva se přitom zobrazí, když obsah e-mailu neodpovídá vašemu „Jazyku rozhraní služby Gmail“, což je první rozbalovací nabídka v nastavení webového rozhraní, do které lze vstoupit přes známou ikonu v pravém horním rohu a výběr „Zobrazit všechna nastavení“.

Pokud v aplikaci e-mail nebyl rozpoznán, můžete obsah v daném jazyce přeložit ručně tak, že v pravém horním rohu přejdete do nabídky se třemi tečkami, přičemž funkci lze také pro určitý jazyk zakázat kliknutím na „x“ na banneru a poté volbou „Znovu nepřekládat“.

Překlady v Gmailu pro Android se zavádějí ode dneška, zatímco v případě iOS se tak stane v následujících týdnech. Jedná se o velmi potřebnou a užitečnou integraci, neboť dříve museli uživatelé e-mail otevřít na počítači nebo k překladu použít samostatnou aplikaci. Novinka je k dispozici všem zákazníkům služby Google Workspace a uživatelům s osobními účty Google.

Dnes nejčtenější

.