Zavřít reklamu

Instagram bezesporu patří mezi jedny z nejpopulárnějších sociálních platforem na světě, dlouho však postrádal uživatelské rozhraní pro tablety a další větší displeje. To se konečně mění, ale zdá se, že nový vzhled Instagramu pro větší obrazovky bude k dispozici pouze na zařízeních Samsung Galaxy Z Fold.

Nové uživatelské rozhraní je lépe optimalizováno, aby využívalo dodatečnou plochu na skládacích zařízeních a je součástí verze Instagramu pro Android, jež se rozšířila během posledních několika týdnů.

Rozvržení ponechává Stories v horní části a kanál rozšiřuje na obě strany displeje, přičemž zajišťuje, aby se Reels držely pevného poměru stran s černými pruhy pro výplň. Hlavní změnou je, že aplikace používá boční navigační lištu. Tam, kde Instagram obvykle zobrazuje tlačítka pro domovskou stránku, vyhledávání, nový příspěvek, Reels a váš profil podél spodní lišty, přidává nové boční uživatelské rozhraní do tohoto seznamu položku oznámení a DM.

Nový vzhled působí na Galaxy Z Fold5 mnohem lépe, ale zaváděn je relativně pomalu. Tato aktualizace se poprvé objevila během několika dní od oznámení Samsungu Z Fold5, ale zdá se, že je nasazována postupně u jednotlivých účtů. Dosavadní informace naznačují, že toto nové uživatelské rozhraní je exkluzivní pro řadu Galaxy Z Fold, protože se nezobrazuje na Pixel Foldu od Googlu ani na jiném zařízení podobného typu. Naštěstí vše nasvědčuje tomu, že se exkluzivita neomezuje pouze na Galaxy Z Fold5.

Dnes nejčtenější

.