Zavřít reklamu

Galaxy Z Fold5 a Z Flip5 přinášejí oproti svým předchůdcům několik zásadních vylepšení, kdy se to hlavní točí kolem pantu. Právě ten je spolu s displeji tím nejdražším na celém řešení. Ani novinky tak rozhodně nepatří mezi nejlevnější telefony. Samsung ale potvrdil, že o dostupnějších skládačkách skutečně uvažuje. 

Aktuálně víme, že by měla společnost pracovat hned na několika odlehčených modelech svého portfolia, kdy bychom se v nejbližší době měli dočkat Galaxy S23 FE a tabletů Galaxy Tab S9 FE a FE+. Dlouho pak doufáme, že se dočkáme i Galaxy Z Flipu FE, nebo toho, že Samsung představí ohebný telefon i v jeho řadě Galaxy A.

V rozhovoru magazínu Tom’s Guide s viceprezidentem marketingu mobilních produktů společnosti Samsung Drew Blackardem se ten o dostupnějších skládačkách rozhovořil o poznání více. Řada FE jsou produkty, které jsou založeny na jejich vlajkových protějšcích a obsahují určité vlajkové funkce, ale v levnějším provedení. Ačkoli se Blackard vyhýbá jakékoli zmínce o modelu FE pro Fold nebo Flip, říká, že si myslí, že ceny nakonec půjdou dolů. Dodává však, že společnost se více zaměřuje na zdokonalení než na cenovou dostupnost. 

Skládací zařízení nakonec zlevní. Letos jsme se opravdu zaměřili na řešení bolestivých bodů, které jsme viděli u současné základny uživatelů skládacích zařízení. U Foldu to hodně souviselo s tím, že jsme jej zeštíhlili, snížili jeho hmotnost a zajistili výkonné zpracování. A u Flipu to bylo podpořeno vnějším displejem Flex Window a zážitkem z této obrazovky. Takže se zaměřujeme na další jeho zdokonalování. Samozřejmě časem, jak se bude technologie vyvíjet, budeme pokračovat v inovacích a doufejme, že v budoucnu snížíme i cenu. 

V současné době je tedy prioritou zdokonalování, což pravděpodobně brání i tomu nějaký levnější model přinést. Jakmile ale před sebou budeme mít dokonalý Z Flip a Z Fold, společnost bude chtít se svými skládačkami vstoupit i do nižší cenové relace. Právě cena je tím, co rozšíření podsegmentu skládaček brání nejvíce. Jisté tedy je, že není ani tak otázkou jestli, ale kdy skládačky obecně zlevní a stanou se mainstreamem.

Novinky Samsungu předobjednáte zde

Dnes nejčtenější

.