Zavřít reklamu

Věk, od kterého je možné oficiálně si založit Gmail, se v různých zemích liší, stejně jako legislativa stran ochrany soukromí dětí. Je prakticky nemožné získávat souhlas rodičů pro každého nezletilého uživatele, který se zaregistruje, pročež byla zavedena věková omezení znemožňující zřízení účtu uživatelům pod stanovenou hranicí.

Zatímco v USA a Kanadě je to 13 let, v mnoha regionech je potřeba dosáhnout věku 16 let. V Rakousku, na Kypru, v Itálii, Litvě, Španělsku, Jižní Koreji, Peru a Venezuele je přístup povolen již ve 14 letech. Ve Francii, Vietnamu a v České republice je věková hranice 15 let. Účty, založené zadáním skutečných údajů a nesplňující toto kritérium, bývají, pakliže se o tom Google dozví, společností zablokovány.

To ovšem neznamená, že by dítěti byla nabídka Google, zahrnující Gmail nebo YouTube zapovězena. Řešením je služba Family Link, skrze kterou může rodič potomkovi účet založit a také jej spravovat. Family Link tedy dává dospělému, rodiči či opatrovníkovi kontrolu, například lze nastavit příjem a posílání zpráv omezenému výběru schválených kontaktů, včetně rodičů, prarodičů a dalších členů rodiny nebo blízkých přátel.

U účtů Gmail používaných dětmi pod věkovou hranicí existuje několik rozdílů. Společnost Google v rámci služby Gmail nezobrazuje komerční sdělení ani nečte obsah e-mailů za účelem cílené reklamy. Nezletilým uživatelům není k dispozici ani automatické přeposílání a služba Gmail offline. Pošta, kterou Google označí za spam, se neobjeví ve složce doručené pošty, dokonce ani složce Nevyžádané.

Nabízená robustní sada ovládacích prvků Family Link umožňuje účet pro vaše děti velmi snadno nakonfigurovat a nastavit ochranná opatření v podobě bezpečného vyhledávání, stahování, nákupů a omezení času stráveného u obrazovky. Jakmile mají dětští uživatelé účet nastavený, je jim k dispozici několik tipů a triků pro Gmail, aby službu mohli využít na maximum.

I za předpokladu, že dítě dosáhlo patřičného věku, je jistě rozumné jej poučit o bezpečném používání e-mailu, pakliže dojdete k názoru, že dozrál čas, aby si přidalo e-mailovou schránku do seznamu služeb Google.

Google Family Link Google Play

Dnes nejčtenější

.