Zavřít reklamu

Samsung minulý týden na akci Galaxy Unpacked oznámil novou řadu chytrých hodinek. Galaxy Watch6 přinášejí oproti Galaxy Watch5 jasná vylepšení, což platí i v případě Galaxy Watch6 Classic v porovnání s Galaxy Watch4 Classic. Co ale Watch5 Pro? Vyplatí se i dnes koupit první a zatím jediné chytré hodinky Samsungu určené pro ty nejnáročnější? 

Strategie Samsungu u Galaxy Watch pro rok 2023 je jiná, než byla ta loňská. Standardní Galaxy Watch6 a Galaxy Watch6 Classic tak v podstatně sdílejí téměř všechny aspekty, tedy kromě jejich vnějšího designu ovlivněného mechanickou otočnou lunetou u modelu Classic. Galaxy Watch5 Pro byly loni na rozdíl od základního modelu z hlediska designu, použitých materiálů, vnitřního hardwaru a fitness funkcí jiné. A právě proto zůstávají v nabídce a pro některé zákazníky dokonce mohou být lepší volbou než nejnovější modely Galaxy Watch6. 

Větší baterie s delší výdrží 

Prvním a pravděpodobně největším důvodem, proč byste si chtěli i dneska koupit Galaxy Watch5 Pro místo novějších Galaxy Watch6 nebo Watch6 Classic, je výdrž baterie. Samsung uvádí, že řada Galaxy Watch6 dosahuje až 30 hodin výdrže baterie na jedno nabití. To znamená, že Galaxy Watch5 Pro zůstávají nezpochybnitelným králem této kategorie, a to díky své 590mAh baterii dosahující až 80 hodin chodu na jedno nabití. 

Více fitness prvků 

Dalším důvodem, proč Galaxy Watch5 Pro zůstávají i po půli roku 2023 životaschopnou alternativou novinek, je to, že podporují více fitness funkcí. Přestože je řada Galaxy Watch6 na trh dodávána už s One UI Watch 5, takže nabízí mnohem více funkcí pro měření zdraví a kondice, Galaxy Watch5 Pro dostanou tuto aktualizaci firmwaru také. K tomu ale pro ně zůstanou exkluzivní nástroje, jako Route Workout s podporou exportu a importu souborů GPX, Track Back, tedy navigování po trase zpět a Turn-by-Turn navigaci pro cyklistiku, běh a pěší aktivity.

 

Lepší použité materiály 

Galaxy Watch5 Pro bodují titanem, který nabídne velkou odolnost a zároveň minimální možnou váhu. Poznáte to právě při nechtěných nárazech do pouzdra. Jinak pro obě řady platí odolnost proti prachu a vodě podle IP68, standard MIL-STD-810 a displej krytý safírovým sklem. Pokud nemlátíte hodinkami do futer nebo skály, tak je pravda, že tento prémiový materiál možná nijak nedoceníte. Lepší je i spona řemínku, která je motýlová, magnetická a také z titanu.

Cena je paradoxně vyšší 

Ze vzájemného porovnání jasně vychází, že i loňské Galaxy Watch5 Pro mají co nabídnout. V jistém ohledu je ale samozřejmě letošní novinky překonávají. Je tomu zejména ve velikosti a kvalitě displeje, novějším čipu (Exynos W920) a větší paměti RAM (2 GB namísto 1,5 GB). Nová řada také bude mít o rok delší softwarovou podporu, než kterou aktuálně mají Galaxy Watch5. Novince hraje do karet i cena. 43mm Bluetooth verze modelu Classic vychází bez uplatnění bonusů na 9 990 Kč, 47mm verze pak na 10 490 Kč. Za 45mm Galaxy Watch5 Pro u Samsungu aktuálně zaplatíte 10 990 Kč. 

  • Nové Galaxy Watch6 a Watch6 Classic předobjednáte u Mobil Pohotovosti vůbec nejvýhodněji, a to díky výkupnímu bonusu až 3 000 Kč a splátek bez navýšení, které můžete využít dokonce, i pokud budete měnit staré smartwatch právě za novinku od Samsungu. Právě díky tomu vás nové Galaxy Watch6 (Classic) vyjdou doslova jen na pár stovek měsíčně. Více na mp.cz/samsung-novinky.

Dnes nejčtenější

.