Zavřít reklamu

Pokaždé, když je představen nový skládací smartphone, společnost, která jej vyrábí, mluví o tom, jak může vydržet stovky tisíc ohybů, než se začnou objevovat problémy. Těchto čísel je dosahováno použitím laboratorního zařízení a řady testovacích jednotek, co kdyby se ale někdo pokusil tyto telefony ohýbat do té doby, dokud by se nerozbily?

Youtuber vystupující pod jménem MrKeyBrd ve svém novém testu proti sobě postavil nová skládací véčka Samsung Galaxy Z Flip5 a Motorola Razr 40 Ultra, aby zjistil, které z nich se rozbije jako první. Test zahrnuje dvě osoby, z nichž každá telefony skládá a rozkládá, dokud se jeden nerozbije. Test již probíhá několik dní bez přestávky a youtuber v rámci něj vyměňuje účastníky, když jsou unavení.

Loni MrKeyBrd testoval Galaxy Z Flip4, který vydržel více než 418 500 ohybů, než jeho pant přestal správně fungovat. Sklo takovýto nápor kupodivu vydrželo a displej fungoval zcela bez problémů. Připomeňme, že Samsung u loňského Z Flipu garantuje, že vydrží 200 tisíc ohybů (tolik má podle něj vydržet i nový Z Flip). Uvidíme, jestli „pětka“ svého předchůdce v v novém testu překoná.

Test bude každopádně podle všeho ještě nějakou dobu probíhat, protože aktuálně mají oba testované „kousky“ za sebou jen necelých 40 tisíc ohybů. Živý přenos můžete sledovat výše.

Novinky Samsungu předobjednáte zde

Dnes nejčtenější

.