Zavřít reklamu

Na to, jak je řada Galaxy S23 skvělá, tak je také s ohledem na fotografické dovednosti hodně kontroverzní. Mnozí uživatelé bojovali s četnými problémy týkajících se softwarových funkcí, přičemž většina chyb byla spojena právě s fungováním fotoaparátu. Společnost v této věci okamžitě podnikla kroky a vydala masivní aktualizace, které přinesly řešení většiny z nich. Ta poslední menší ale třeba odstranila možnost natáčení 8K videa při 30 fps.

„July 2023 security patch update“ pro zařízení Galaxy S23 obsahuje více než 90 oprav bezpečnostních chyb, které se nacházejí v operačním systému Android. Tato aktualizace ale také odstranila možnost nahrávání videí s vysokým datovým tokem v režimu 8K při 30 snímcích za sekundu. Dále byla aktualizována i samotná aplikace fotoaparátu, a to z verze 13.1.01.28 na 13.1.01.35. Aktualizace také mění binární verzi zavaděče, což znemožňuje downgrade. Chcete-li si tedy užít kvalitu 8K přo 30 fps, bohužel nezbývá nic jiného, než počkat, jestli se situace vyřeší. 

Samsung ale po době dlouhého mlčení zmínil důvod, proč tuto možnost z nabídky odstranil. Moderátor v rámci fóra Samsung Members tak prozradil, že funkce High Bitrate Videos spotřebovávala spoustu zdrojů, tedy zejména paměti. Společnost se tedy rozhodla tuto funkci prozatím deaktivovat, než ji patřičně odladí. Samozřejmě ale nevíme, zda společnost vůbec plánuje tuto funkci vrátit a pokud ano, kdy se tak stane. 

Novinky Samsungu předobjednáte zde

Dnes nejčtenější

.