Zavřít reklamu

Podle nejnovější zprávy společnosti Canalys dosáhly celosvětové dodávky smartphonů během měsíců dubna, května a června celkem 258,2 milionů kusů. Toto číslo představuje 10% pokles ve srovnání se stejným obdobím loňského roku. Navzdory již šestému čtvrtletí v řadě s klesající tendencí se celosvětová poptávka po chytrých telefonech pomalu zotavuje, a to díky snižování zásob v celém odvětví a rostoucí poptávce na regionálních trzích. 

Samsung byl opět s 53 miliony zásilek a 21% podílem na trhu lídrem. Apple skončil na druhém místě s 43 miliony dodanými iPhony a 17% podílem na trhu. Třetí Xiaomi dodalo 33,2 miliony zásilek a má tak 13% podíl na trhu. Následující Oppo dodalo 25,2 miliony smartphonů a jako jediné společnosti jí klesly dodávky o méně než 10 %. Je zde ale i jedna značka, která neuvěřitelně rostla.

Jedná se o společnost Transsion, která dodala na 22,7 milionu smartphonů a patří jí tak 9% podíl na celosvětovém trhu. Právě pod tuto značky spadají tři jiné, a to už o poznání známější Tecno, Infinix a iTel. Stejně tak je třeba zmínit, že do čísel Xiaomi se zahrnuje i podznačka POCO a u Oppo je to OnePlus.

Vzestup společnosti Transsion mají na svědomí rozvíjející se trhy a silné prodeje na Středním východě, Africe a Latinské Americe. Je to tak jediná značka, která rostla, a to hned o vysokých 22 %. Klesání dodávek se sice očekává i ve zbytku roku, už by ale mělo jít o pomalejší trend, který se pomalu změní v mírný růst. Samsung se ho pokusí zvrátit i právě představenými skládačkami, kde se pokusí marketingově lákat především na Galaxy z Flip5, od kterého si slibuje přetažení zejména té „jablečné“ konkurence.

  • U Mobil Pohotovosti stačí v košíku u Flipu a Foldu zadat kód „dvojnasobnapamet“. Na mp.cz také můžete navíc využít splátky bez jakéhokoli navýšení, a to i v případě, pokud vyměníte starý telefon právě za novinku od Samsungu. Svoji cenu si spočítáte na mp.cz/samsung-novinky. Výhodně u MP koupíte i Galaxy Watch6 (Classic) nebo tablety Galaxy Tab S9. Vše důležité se dozvíte zde.

Dnes nejčtenější

.