Zavřít reklamu

Samsung na středeční akci Galaxy Unpacked představil mimo jiné nové chytré hodinky Galaxy Watch6 a Watch6 Classic. Ty pohání jeho nový čipset Exynos W930. Nyní o něm zveřejnil podrobnosti.

Exynos W930 je 5nm čipset s dvoujádrovým procesorem Cortex-A55 taktovaným na 1,4 GHz. To je mírný nárůst oproti frekvenci 1,18 GHz u čipu Exynos W920, který používají řady Galaxy Watch4 a Watch5. Samsung tvrdí, že nový čip je díky tomuto nárůstu o 18 % rychlejší (dříve se uvádělo kolem 10 %). Čipset je vyráběn 5nm procesem Samsungu, není však jasné, jestli používá novější generaci 5nm výrobního uzlu, nebo stejnou, jakou používá Exynos W920. Do čipsetu je integrováno GPU Mali-G68, které dle slov Samsungu umožňuje plynulé používání aplikací a poskytuje bohatší grafiku a živější 3D rozhraní pro prozkoumání vaší kondice nebo zobrazení vašeho stylu. Kromě toho podporuje přehrávání videí rychlostí až 21 fps pro plynulejší grafiku.

Samsung také říká, že nový čipset kombinuje v jednom „balíčku“ procesor, grafický čip, 2 GB operační paměti LPDDR4, 16GB úložiště eMMC a čip pro správu napájení, aby se zmenšila velikost, kterou tyto komponenty v chytrých hodinkách zabírají. Korejský gigant tyto komponenty zkombinoval pomocí řešení FO-PLP (Fan-Out Panel Level Packaging) a SiP-ePoP (System-in-Package-embedded Package on Package). Tyto technologie však byly přítomny i v čipsetu Exynos W920. Exynos W930 je tak v podstatě jen Exynos W920 s mírně vyšším taktem procesoru a větší integrovanou operační pamětí (o 0,5 GB).

Do čipsetu jsou také integrovány polohové systémy GPS, Galileo, BeiDo a GLONASS, 4G LTE modem, dvoupásmová Wi-Fi b/g/n, Bluetooth 5.3 a NFC. Vzhledem k tomu, že čipset Exynos W920 poháněl dvě generace Galaxy Watch, lze předpokládat, že jeho nástupce bude tepat i v řadě Galaxy Watch7.

Všechny novinky Samsungu i s využitím bonusů předobjednáte zde 

Dnes nejčtenější

.