Zavřít reklamu

Android Auto je jedním z nejlepších způsobů, jak zrcadlit aplikace a obsah telefonu se systémem Android v informačním a zábavním systému automobilu. Uživatelské rozhraní není příliš přizpůsobitelné, ale umožňuje většinu položek nabídky umístit na jednu stranu poté, co nastavíte pozici řidiče. Několik důležitých tlačítek a ovládacích prvků je však roztroušeno po celém uživatelském rozhraní, pročež někdy není úplně snadné je ve spěchu najít. Společnost Google však připravuje nápravu tohoto problému v podobě nového postranního panelu pro Mapy.

Při otevření Map Google v systému Android Auto jsou v současném uživatelském rozhraní tlačítka pro přiblížení mapy, kompas a nastavení hlasové navigace umístěna ve svislé řadě zarovnané do levého dolního rohu. Tlačítko Nastavení se však nachází vpravo dole. Jakmile nastavíte cíl a začnete k němu navigovat, sloučí se ikona nastavení s kartou zobrazující čas příjezdu a vzdálenost do cíle. Nesrovnalosti tohoto typu mohou, pakliže je neočekáváte, představovat problém. Pokud s uživatelským rozhraním dostatečně dlouho neinteragujete, tato tlačítka zmizí, což rozhodně také nepřispívá k přehlednosti.

Nyní však bylo spatřeno ve vývoji nové uspořádání tlačítek. Změny v uživatelském rozhraní pro Mapy v systému Android Auto zaznamenal jako první čtenář serveru SmartDroid a ukazuje, že společnost Google testuje nový postranní panel zarovnaný doleva se všemi tlačítky, o kterých byla řeč, uspořádanými do úhledné vertikální řady. Nastavení se připojuje k ostatním vlevo a je nyní zarovnáno nahoru, zatímco tlačítka pro přiblížení mapy zůstávají zarovnána dole a navíc sdílejí jedno pouzdro ve tvaru pilulky s vodorovným oddělovačem namísto výrazně obdélníkového tvaru se zaoblenými rohy.

Nové rozhraní důležité ovládací prvky logicky seskupuje a modernizuje tlačítka pro zoom. Přestože prozatím není jasné, zda postranní panel zmizí, když není po určitou dobu detekován žádný dotykový vstup, je i tak skrytí postranního panelu zřetelnější než několik plovoucích prvků.

Tento přepracovaný vzhled Map se objevil v systému Android Auto 9.9, ačkoli verze 10 je již k dispozici pro beta testery. Dosavadní informace nasvědčují tomu, že společnost Google nové uspořádání tlačítek testuje metodou A/B, pročež se uživatelům může, ale nemusí zobrazit a před širším vydáním nelze vyloučit, že dozná určitých změn. Vývoj má však rozhodně správný směr.

Android Auto v Google Play

Mapy Google Google Play

Dnes nejčtenější

.