Zavřít reklamu

Vůbec první akce Samsungu, kterou společnost pořádala na domácí půdě v Jižní Koreji odešla stejně tak, jako přišla. Nepřinesla nic, co by se nevědělo, co by se neočekávalo a nedokázala zanechat hlubší dojem. Produkty jsou sice fajn, jenže nelze se zbavit dojmu, že je to tak nějak málo. Nebo není? 

Úniky informací mají to kouzlo, že dokážou navodit ten pravý hype, tedy zájem o produkty a značku samotnou. Lidi prostě zajímá, co kdo chystá ještě dříve, než to nakonec představí. Jenže když se pak oficiálního představení dočkáme, jsme zklamaní, že všechny ty úniky měly pravdu a my se nedočkali ničeho, co by nám vlastně mohlo nějak vyrazit dech. A zájem samozřejmě rychle opadá. Všechno dobré je pro něco špatné.

Co jsme vůbec čekali? 

Když se podíváme na nové produkty, tak je vidět, jak Samsung ladí. Nepotřebuje přinést nic nového, když má ve všech třech segmentech náskok. Ve skládačkách se mu snaží mnozí zatopit, ale zatím bez úspěchu. Galaxy Watch jsou pořád nejlepší hodinky s Wear OS a špičkové tablety řady S v podstatě nemají adekvátní konkurenci. 

Nové produkty nepřekypují zásadními upgrady hardwaru. Všechny jsou velice podobné svým předchůdcům a jen vylepšují stávající. To je prostě fakt a je na zákaznících, jak se postaví k případným upgradům. Je ale pravda, že Samsung možná nepotřebuje, aby jeho stávající zákazníci přecházeli na nové generace, potřebuje lákat nové, což se mu s aktualizovaným designem může podařit, protože Fold i Flip přece jen vypadají po těch letech lépe, a to především s ohledem na tloušťku. 

Galaxy Z Flip5 přináší těch upgradů alespoň více, a to zejména díky vnějšímu displeji, jenže Galaxy Z Fold5 je vlastně pořád hodně stejný a hodně drahý. Protože jsme prakticky všechno znali už dopředu, celé akci tedy chybělo něco, čím by nás Samsung namlsal, tedy typicky applovké One More Thing. Nedočkali jsme se sluchátek, trackovacího zařízení, Galaxy S23 FE, chytrého prstenu, prezentace variant možných ohebných displejů ani ničeho kolem AR/VR a je to škoda. Mohli jsme zde mít třeba jen představení One UI 6.0, i to by stačilo k tomu, aby byl dojem z celé akce pozitivnější. 

Další na řadě 

Co nás letos vlastně ještě čeká? Moc toho už nebude. To hlavní se bude točit kolem Androidu 14 a One UI 6.0, možná se dočkáme nějakých nepodstatných Áček, na podzim možná přijde Galaxy S23 FE, možná ale také ne. V únoru příštího roku pak Samsung představí řadu Galaxy S24, kterou by bylo skutečně vhodné doplnit právě nějakým tím příslušenstvím, když jsme jej neviděli nyní.  

Neznamená to ale, že by byl rok 2023 nějak špatný. Když se na ty upgrady podíváme, tak je nutné konstatovat, že to hlavní se vlastně povedlo. Řada Galaxy S23 je skvělá, Galaxy A34 a A54 mají svěží design a také patřičné mezigenerační vylepšení, což platí i o nových skládačkách, tabletech a hodinkách. Měli bychom si už zvyknout na to, že aktuální doba je spíše o postupném vylepšování, než dramatické změně designu a přidávání všemožných technologií. Vždyť naše smartphony už (skoro) všechny vlastně mají. 

Všechny novinky Samsungu i s využitím bonusů předobjednáte zde 

Dnes nejčtenější

.