Zavřít reklamu

Samsung na akci Galaxy Unpacked představil nové skládačky Galaxy Z Fold5 a Galaxy Z Flip5, které se chlubí velmi vysokým výkonem, skvělou výbavou nebo vylepšeným designem. Pyšní se však také velkou baterií a rychlým (míněno skutečně rychlým) nabíjením?

Pokud jste doufali, že Galaxy Z Fold5 a Z Flip5 dostanou do vínku větší baterii a rychlejší nabíjení než jejich předchůdci, musíme vás zklamat. Nový Z Fold5 má stejnou 4400mAh baterii jako „čtyřka“ a nový Z Flip stejnou 3700mAh baterii jako jeho předchůdce. A obě nové skládačky se nabíjejí stejnou 25W rychlostí jako ty loňské (a ne, nabíječku k nim Samsung opravdu nepřiložil). 25W nabíjecí výkon je dnes už zcela nedostatečný a i mnohé telefony střední třídy nabízejí rychlejší. Můžeme tak doufat, že Samsung se v tomto ohledu konečně „pochlapí“ a že Galaxy Z Fold6 a Z Flip6 se budou nabíjet podobně rychle jako aktuální ohebné telefony konkurence. Jen pro srovnání: nedávno představená skládačka Vivo X Fold2 podporuje 120W nabíjení.

Galaxy Z Fold5 a Z Flip5 nicméně používají nový čipset Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy, který debutoval v telefonech řady Galaxy S23. Ten u nich umožnil velmi dobrou výdrž (kolem dvou dnů na jedno nabití), takže můžeme očekávat, že z čipu budou v tomto ohledu těžit i nové skládačky.

Novinky Samsungu koupíte zde

Dnes nejčtenější

.