Zavřít reklamu

Samsung na akci Galaxy Unpacked představil řadu nových zařízení, z nichž nejzajímavějšími byly nepochybně skládací smartphony Galaxy Z Fold5 a Z Flip5. Největší hvězdou dne byl pro mnohé druhý zmíněný. Oproti předchůdci totiž nabízí několik zásadních vylepšení. Jaká, na to se pojďme podívat ve vzájemném srovnání.

Galaxy Z Flip5 vs. Z Flip4: Větší vnější displej je darem z nebes

Tím největším vylepšením, které pátý Z Flip oproti „čtyřce“ nabízí, je bezesporu výrazně větší vnější displej. Nově má velikost 3,4 palců a je tak o 1,5 palce větší než ten u loňského Z Flipu. I když 1,9palcová obrazovka není úplně malá (vzpomeňme, že první generace ohebného véčka měly skutečně maličký 1,1palcový displej), umožňuje uživateli na něm dělat jen některé základní úkoly.

3,4palcová obrazovka, které Samsung říká Flex Windows, je už jiné „kafe“. Nyní je mnohem snazší zařízení používat ve složeném stavu. Můžete používat zobrazení s více widgety pro snadný přístup k informacím, kontrolovat notifikace, spouštět optimalizované aplikace, posílat odpovědi prostřednictvím plnohodnotné QWERTY klávesnice nebo použít funkci Dual Preview k pořizování excelentních fotografií.

Galaxy Z Flip5 vs. Z Flip4: Ostřejší design s čistšími liniemi

Samsung nový Z Flip vylepšil i z hlediska designu. Telefon má o něco ostřejší design s čistšími liniemi. Korejský obr jej evidentně navrhl tak, aby vypadal moderně a zároveň minimalisticky. Za zmínku také stojí, že zařízení je díky novému pantu v zavřeném stavu tenčí (15,1 vs. 15,9–17,1 mm). Jinak se nabízí ve světle zelené, světle fialové, béžové a tmavě šedé (grafitové) barvě.

Galaxy Z Flip5 vs. Z Flip4: Režim Nightography na steroidech

I když Samsung neprovedl žádné zásadní změny v hardwaru fotoaparátu, Galaxy Z Flip5 přináší některá podstatná softwarová vylepšení. Samsung v tomto směru vylepšil zejména režim Nightography – konkrétně u něj vylepšil algoritmus umělé inteligence, a to tak, aby měly snímky za slabšího osvětlení lepší detaily a barevné tóny.

Galaxy Z Flip5 vs. Z Flip4: Nejnovější vlajkový čipset

Galaxy Z Flip5 používá stejný čipset, který pohání telefony řady Galaxy S23, tedy Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy. Tento čip je nepoměrně výkonnější než Snapdragon 8+ Gen 1, který tepal v předchůdci. S novým Z Flipem se tak nemusíte bát hrát sebenáročnější hry či multitaskovat dle libosti. Vše „pojede“ jako na drátkách. Čipset je jinak spárován s 8 GB operační paměti a 256 či 512GB úložištěm.

Můžeme očekávat, že díky těmto čtyřem zásadním vylepšením se z Galaxy Z Flipu5 stane prodejní hit, tak jako se jím stal jeho předchůdce. Troufáme si však odhadnout, že se bude prodávat nejen lépe než „čtyřka“, ale že se stane nejpopulárnější skládačkou, s jakou kdy Samsung přišel.

Novinky Samsungu si i s bonusy předobjednáte zde

Dnes nejčtenější

.