Zavřít reklamu

Samsung dnes na akci Galaxy Unpacked představil mimo jiné nové skládací smartphony Galaxy Z Fold5 a Galaxy Z Flip5 a tabletovou řadu Galaxy Tab S9. Možná vás bude zajímat, jak dlouho budou novinky softwarově podporovány.

Pro Galaxy Z Fold5, Z Flip5 a tablety Galaxy Tab S9, Tab S9+ a Tab S9 Ultra Samsung garantuje čtyři upgrady Androidu a pět let bezpečnostních aktualizací. V tomto ohledu tedy korejský technologický obr nemění svou aktualizační politiku z loňského roku. Těsně před uvedením nových zařízení na scénu se v éteru objevila informace, že chystané skládačky dostanou pět velkých systémových aktualizací, ta se však evidentně zakládala jen na něčím zbožném přání. Není pravděpodobné, že by Samsung své současné aktualizační zásady v blízké či vzdálenější budoucnosti změnil.

Všechny novinky softwarově běží na Androidu 13 (a nadstavbě One UI 5.1.1), což znamená, že poslední verzí Androidu pro ně bude Android 17. Od nynějška budou dostávat po dobu tří let měsíční bezpečnostní aktualizace, po této době následně přejdou na tříměsíční aktualizační plán.

Letos na podzim (pravděpodobně koncem října) nové skládačky a tablety obdrží aktualizaci s nadstavbou One UI 6.0, vycházející z Androidu 14.

Novinky Samsungu si předobjednáte zde

Dnes nejčtenější

.